شش ماه حکم تعزیری زندانی سیاسی سعید شیرزاد تایید و به وی ابلاغ شد.

به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام؛ پس از انتقال وحشیانه زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر به بند فوق امنیتی ۱۰ این زندان و اعتصاب غذای اعتراضی ۴۰ روزه؛ سعید شیرزاد و چند زندانی سیاسی دیگر با پرونده سازی روبرو شدند. سعید شیرزاد در این پرونده سازی در دادگاه کیفری ۲ تهران محاکمه و به شش ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در روزهای گذشته تایید و به وی ابلاغ شد.
مدت محکومیت این زندانی سیاسی که در خردادماه سال گذشته حکم محکومیت قطعی خود به تحمل ۵ سال حبس تعزیری را دریافت کرده بود چندی پیش با اجرایی شدن حکم یک سال حبس تعلیقی از بابت پرونده‌ای قدیمی به شش سال حبس و با این حکم جدید محکومیت وی به شش سال و نیم افزایش یافت. به این ترتیب تاریخ آزادی او که می بایست در سال ۹۳ آزاد می شد؛ هم اکنون سال ۱۳۹۹ می باشد.

سعید شیرزاد زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر (گوهردشت کرج)، به همراه ۵۰ تن از زندانیان سیاسی دیگر در مرداد ماه ۱۳۹۶، در یک اقدام غیرقانونی ضمن ضرب و شتم و ضبط تمام اموالشان در زندان رجایی شهر به بند فوق امنیتی در این زندان منتقل شدند که در پی این انتقال اقدام به اعتصاب غذا بیش از ۴۰روز کردند.
در طی این اعتصاب غذا سعید شیرزاد به همراه ۷ زندانی سیاسی دیگر به نام های سعید ماسوری، امیر قاضیانی، ابوالقاسم فولادوند، رضا اکبری منفرد، حسن صادقی، پیروز منصوری و جعفر اقدامی بدون حکم قضایی بصورت غیرقانونی به سلولهای انفرادی منتقل شدند، در همین حین مسئولان زندان اقدام به پرونده سازی جدید برای این زندانی سیاسی کردند.
به طوری که سعید شیرزاد و سه زندانی دیگر به نام امیر قاضیانی و سعید پور حیدر و ابراهیم فیروزی به به اتهام تخریب اموال زندان و اخلال در نظم زندان متهم شدند. سعید شیرزاد با همین اتهام به شش ماه حبس تعریزی و پرداخت ۷۰ میلیون تومان وثیقه محکوم شد.
همچنین در یک پرونده دیگر سعید شیرزاد همراه با هفت زندانی سیاسی دیگر به اتهام شعار علیه رهبر، اخلال در نظم زندان و توهین به مسئولین متهم شدند.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: