دو روز پس از انتشار جزئیات جدید از شکنجه‌ محمدمهدی کرمی و سیدمحمد حسینی، یک زندانی سابق روز یکشنبه پنجم شهریور در گفت‌وگویی با بخش فارسی صدای آمریکا و به نقل از سربازان حاضر در محل اعدام گفت این دو در لحظات پایانی عمر خود فریاد زدند: «جانمان فدای ایران.»

به گفته او که خود حدود ۱۰ ماه زندانی بوده، محمدمهدی و سیدمحمد حسینی پس از یورش نیروهای حکومتی به خانه‌ها و بازداشت‌شان، مستقیم به بند وزارت اطلاعات زندان رجایی‌شهر برده شدند و به مدت ۳۰ تا ۴۰ روز در آنجا
او افزود پس از صدور حکم اعدام و ارسال حکم به دیوان عالی کشور، وکیل محمدمهدی حسینی به او گفته بود مشمول عفو شده است.

بازداشت‌شدگان شکنجه «جوجه‌ای» می‌شدند و از پشت دست و پای آنها به هم بسته می‌شد و با لگد و چوب کتک‌کاری می‌شدند.

به گفته این زندانی سابق که میگوید همبند کرمی و حسینی بوده، از دیگر شکنجه‌های زندانیان این بود که بنزین را جلوی آنها می‌گذاشتند تا استشمام کنند اما روی آنها نوشابه می‌ریختند و بغل آنها فندک روشن می‌کردند و با جفت پا در صورت زندانی بسته‌شده در حالت «جوجه‌ای» می‌زدند.

او در ادامه سخنانش افزود زندانی‌ها را از بس شکنجه می‌کردند که از فرط درد خواب‌شان نمی‌برد و برای حل معضل خواب به آنها قرص می‌دادند.

شکنجه و اعدام محمدمهدی کرمی و سیدمحمد حسینی
به گفته این فرد، یکبار محمدمهدی کرمی را آنقدر زده بودند که بیهوش به داخل سلول بازگردانده شد.

پس از صدور حکم اعدام و ارسال حکم به دیوان عالی کشور، وکیل محمدمهدی حسینی به او گفته بود مشمول عفو شده است.

این زندانی سابق در ادامه گفت‌وگوی اختصاصی خود با صدای آمریکا گفت روز ۱۶ دی‌ماه حدود ساعت ١ و نیم بعد از ظهر از طرف اطلاعات زندان کارت محمدمهدی کرمی را گرفتند.

به گفته او، حدود ساعت ٢ و نیم شخصی قدبلند به اسم آقای عباسی که مدیر ندامتگاه بود، آمد و گفت ۱۰ نفر ۱۰ نفر اسامی‌تان را بنویسید و به دفترم بیایید تا به کسانی که راهی دارد، کمک کند.

او افزود ۱۰ نفر نفر اول رفتند و بازگشتند. در میان ۱۰ نفر دوم، محمدمهدی کرمی و سیدمحمد حسینی نیز بودند که این دو را به همراه یک نفر دیگر از جمع جدا می‌کنند.

شخص سوم را به داخل سلول می‌برند اما محمدمهدی و سیدمحمد را به داخل سلول نمی‌برند و به آنها غذا می‌دهند و می‌گویند برگه عفوتان را آورده‌ایم و اما پس از آن اعدام می‌شوند.

کمیته پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان هم روز پنجشنبه ٢ شهریور با انتشار جزئیات جدیدی از متهمان پرونده کشته‌شدن روح‌الله عجمیان گفت: حوالی سحر روز اعدام محمدمهدی کرمی و سیدمحمد حسینی به آنها گفته شده بود مشمول عفو شده‌اند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: