🔸شهریار آهی و محسن سازگارا از اعضای شورای مدیریت گذار در برنامه ساعت صفر از تلویزیون کلمه:‌ انتخابات ریاست جمهوری و راه دشواری که در برابر جمهوری اسلامی قرار دارد.

🔸شهریار آهی، سخنگوی شورای مدیریت گذار در گفتگو با آقای رافت در مورد نقش سیاست خارجی در مبارزات انتخاباتی در آمریکا می‌گوید:

🔸«معمولا برای بیشتر آمریکا مردم موضوع سیاست خارجی خیلی مهم نیست؛ اما شرایط استثنایی هم وجود دارد که موضوع سیاست خارجی برجسته‌تر می‌شود. از جمله در دوران جنگ سرد، جنگ ویتنام و بعدها در زمان جنگ عراق که چون سربازان آمریکایی در جنگ بودند موضوع سیاست خارجی برای مردم آمریکا مهم شده بود.» ایشان اضافه کرد که «البته در این مبارزات انتخاباتی در مورد ایران هم کاندیداها کم صحبت نکردند.»

🔸آقای آهی در رابطه با دخالت جمهوری اسلامی در انتخابات آمریکا گفت: «یک مورد خاصی است که پلیس داخلی آمریکا، اف‌بی‌آی را درگیر خود کرده است. البته فاکت‌های زیادی بیرون نیامده‌اند؛ اما به‌نظر می‌رسد یک گروه نزدیک به جمهوری اسلامی از قول یک گروه خیلی دست راستی در آمریکا که مورد تنفر بخش زیادی از آمریکائیان است، مطالبی را در اینترنت پخش کرده است. که اگر این خبر درست باشد می‌تواند علامت دخالت جمهوری اسلامی در انتخابات باشد.

🔸محسن سازگار، مهمان دیگر برنامه ساعت صفر، اما می‌گوید: «انتخابات امریکا عموما روی همه کشورها تاثیر دارد. اما در مورد ایران شاید بعد از ریگان و ماجرای گروگانگیری اینبار هم (انتخابات ریاست جمهوری امریکا) بالاترین حساست را دارد. برای اینکه جمهوری اسلامی زیر فشار ترامپ است و سیاست فشار حداکثری ترامپ روی مهار تروریسم جمهوری اسلامی متمرکز است. مطابق گزارش وال استریت ژورنال تحریم‌های اخیر آمریکا با ادله‌های تروریستی توجیه می‌شوند. به‌طوریکه حتی اگر بایدن هم بیاید نمی‌تواند به راحتی تحریم‌ها را بردارد. برای مثال دولت آمریکا در بخش انرژی و صنایع دنبال این است که وارد جزئیات بیشتر شوند و نقش سپاه را در آنها پیدا کنند. از این نظر بایدن هم مشکل بتواند تحریم را دارد.»

🔸 (https://t.me/goitc/245)آقای شهریار آهی در ادامه گفت: «بایدن گفته است که اگر جمهوری اسلامی به محدودیت‌های برجام برگردد آمریکا نیز باز می‌گردد؛ که این خیلی معنا دارد. به این خاطر که دستگاه دیپلماسی بایدن قوی‌تر از دستگاه دیپلماسی ترامپ است. از سوی دیگر جمهوری اسلامی دارد می‌رود به سوی سپاهی‌گری. بنابراین آن جوی که روحانی در آن وارد مذاکره شد، دیگر وجود ندارد و دستگاه دیپلماسی نیز ایران نیز با آمدن نظامیان ضعیف‌تر می‌شود. بنابراین یک دستگاه دیپلماسی قوی از طرف بایدن و یک دستگاه دیپلماسی ضعیف جمهوری اسلامی در برابر هم قرار می‌گیرند. از این جهت به‌نظر می‌رسد که راه دشواری در برابر جمهوری اسلامی قرار دارد.»

#اعتراضات_سراسری
#اعتصابات_سراسری
#همبستگی_برای_گذار
#شورای_مدیریت_گذار

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: