آخرین اخبار از وضعیت و شرایط زندانی سیاسی ارژنگ داوودی حاکی از شکستن پاهای وی بر اثر پرتاب از بلندی در قرنطینه زندان زاهدان است.
در پی بی خبری چند ماهه از وضعیت معلم و زندانی سیاسی ۶۵ ساله ارژنگ داوودی اخبار دریافتی حاکی از اینست که این زندانی سیاسی در قرنطینه زندان زاهدان مورد شکنجه قرار گرفته و از بلندی به پایین پرتاب شده است.
آقای داوودی در روز ۲۷ دی ماه ۹۶ به زندان مرکزی زاهدان که زندانیان آن را کشتارگاه می نامند، منتقل شد. وی را به سلولهای قرنطینه زندان زاهدان منتقل کردند. آقای داوودی در همان ایام اعتصاب غذا در حالیکه پابند به پا و دستبند به دست داشت، به دفتر رئیس زندان مرکزی زاهدان محمد خسروی احضار شد. پس از بیرون آمدن از اتاق توسط معاون رئیس زندان غلامرضا قدیر در حالیکه پابند و دستبند داشت از بالای پله های طبقه دوم ساختمان به پایین پرتاب شد.
این زندانی ۶۵ ساله که بدلیل پابند و دستبند قادر به کنترل نبود، در اثر پرتاب دچار شکستگی ران پای راست از دو نقطه، شکستگی ساق پای چپ، در رفتن کتف و ضرب دیدگی مهره های کمر شد. او تا آخر عمر قادر به راه رفتن نیست و هم اکنون در حد بسیار محدودی با واکر قادر به حرکت است. این در شرایطی است که آقای داوودی در یک اتاقک تاریک و کثیف در قرنطینه محبوس است. این اتاقک از زمان ساخت تاکنون نور ندیده و حتی یکبار سمپاشی نشده است. آقای داوودی در این سلول کثیف علاوه بر بیماریهای قبلی به بیماری پوستی نیز مبتلا شده است.
در همین ایام مسئولان زندان زاهدان عموی ۷۸ ساله او به نام یادگار داوودی و پسرانش را که پیگیر وضعیتش شده بودند دستگیر، تهدید و ۲ ماه بازداشت کردند و سرانجام با اخاذی میزان زیادی پول آزادشان کردند.
حکم تبعید آقای داوودی به زندان زابل بوده است. اما به علت نامعلوم به قرنطینه زندان زاهدان منتقل شده است

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: