کی از شهروندان مریوانی که در جریان اعتراضات سراسری مردم در مریوان از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده و پس از چند روز با گذاشتن وثیقه آزاد شده است از مشاهدات خود در دوران بازداشتش می‌گوید. این معترض مریوانی در گفتگو با شبکه حقوق بشر کردستان از شکنجه‌ های وحشیانه مردم و جوانان توسط ماموران ولایت فقیه چنین می‌گوید:

«پس از بازداشت کیسه‌های سیاهی بر سرمان کشیدند و به داخل یک پژو ۴۰۵ منتقل کردند. سپس ما را به مکان نامعلومی برده و در اتاق‌های کوچک نیم متر در نیم متر بازداشت کردند. همزمان صدای شکنجه دیگر بازداشتی‌ها را می‌شنیدم. فضای اتاق به قدری کوچک بود که امکان دراز کردن پای خود را نیز نداشتیم. در مدت بازداشت گرسنه نگه‌مان می‌داشتند و هیچ غذایی حتا یک تکه نان به ما نمی‌دادند.»
این شهروند مریوانی با اظهار بی اطلاعی از محل بازداشتگاه و نهاد بازداشت‌کننده، افزود:« شب‌ها همه را به جایی بیرون از سلول در محوطه بازداشتگاه برده و مجبورمان می‌کردند لباس‌هایمان را دربیاوریم. سپس شلنگ آب سرد را به روی‌مان می‌گرفتند و شروع می‌کردند به ضرب و شتم. یکی از شب‌ها چندین اتو را روشن کرده و مجبورمان کردند بر روی آنها راه برویم که باعث کف پاهایمان بسوزد. به هنگام بازجویی نیز دهان‌مان را پر از پونس می‌کردند و بعد با سیلی می‌زدند، از این طریق سعی می‌کردند اعتراف‌های اجباری بگیرند.»

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: