شکنجه بازداشت شدگان اعتراضات آبان ۹۸ با آب جوش در زندان تهران بزرگ   علی خامنه ای ضحاک علاوه بر دستور کشتار، دستور «شکنجه های جنسی» معترضان را هم صادر کرده است!

 

لازم به یاد آوری ایست که در خبر های قبل هم گزارشاتی مبنی بر شکنجه و آزار و اذیت کودکان منتشر شده بود

علی خامنه ای علاوه بر دستور کشتار، دستور «شکنجه های جنسی» معترضان را هم صادر کرده است!

بازداشت شدگان اعتراضات آبان ماه ۹۸ در زندان تهران بزرگ زیر شکنجه قرار دارند. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام شمار زیادی از بازداشت شدگان تظاهرات آبان ماه هم اکنون در زندان تهران بزرگ زیر شکنجه‌های وحشیانه شکنجه گران و ماموران وزارت اطلاعات قرار دارند.
بازداشت شدگان قیام سراسری آبان ماه در زندان تهران بزرگ (فشافویه) با زدن ضربه به بیضه و ریختن آب جوش بر بدنشان شکنجه شده اند.
جلادان ولایت فقیه ، زندانیان را پس از شکنجه با بدنهای مجروح و زخمی در بندهای زندان تهران بزرگ بدون مداوا رها می‌کنند. این زندانیان از حداقلهای حقوقی و بهره‌مندی از حق وکیل محروم هستند

لازم به یاد آوری ایست که در خبر های قبل هم گزارشاتی مبنی بر شکنجه و آزار و اذیت کودکان منتشر شده بود

علی خامنه ای علاوه بر دستور کشتار، دستور «شکنجه های جنسی» معترضان را هم صادر کرده است!

▪️تجاوز و ‏آزار و اذیت جنسی به سه دانش آموز مریوانی که در جریان اعتراضات آبان دستگیر شده بودند

شبکه حقوق بشر کردستان در گزارشی پیرامون اعتراض‌های هفته آخر آبان امسال، از آزار و اذیت جنسی نوجوانان بازداشت شده در مریوان خبر داده و اعلام کرده که تاکنون «وقوع آزار و اذیت جنسی و تهدید به تجاوز در مورد سه پسر دانش‌آموز» ثابت شده است.

این شبکه روز یکشنبه هشتم دی خبر داد «تعداد زیادی کودک زیر ۱۸ سال که در جریان اعتراضات روزهای ۲۵ و ۲۶ آبان‌ماه در شهر مریوان بازداشت… شده‌ بودند»، در بازداشتگاه سپاه به مدت چند روز هدف «شکنجه‌های شدید روحی و فیزیکی» قرار گرفته‌اند.

بر اساس این گزارش، «دست‌کم سه دانش‌آموز پسر را با ابزارهایی مثل باتوم تهدید به تجاوز کردند و همزمان مورد اذیت و آزار جنسی قرار داده‌اند. این سه دانش‌آموز پس از چند روز با کفالت آزاد شده‌ و از سوی بازجویان امنیتی تهدید شده‌اند که نباید به هیچ وجه مسئله شکنجه‌های جسمی و آزارهای جنسی را با کسی مطرح کنند».

گزارش سازمان‌های حقوق بشری و منابع خبری حاکی است که سرکوب معترضان در استان‌های کردستان و خوزستان شدیدتر از دیگر نقاط بوده و شهر مریوان یکی از بالاترین آمارهای کشته‌شدگان و بازداشتی‌ها را داشته است.

بازداشت شدگان حوادث آبان ماه در شهرهای مختلف کردستان در مواردی در معرض شکنجه های جسمی و آزار و اذیت های جنسی قرار گرفته‌اند.

▫️ کاوه کرمانشاهی با استناد به گزارش‌های متعدد، گفت‌وگو با منابع موثق و تحقیقات میدانی به منظور راستی آزمایی خبرها گفته است : شکنجه‌های جسمی در شکل گسترده و شدیدی در بازداشتگاه‌های امنیتی و انتظامی صورت گرفته و حتی منجر به جان باختن حداقل یک نفر در مریوان شده است. همچنین اخباری از اذیت و آزارهای جنسی و حتی تجاوز به کودکان به وسیله باتوم در بازداشتگاه‌ها به ما رسیده است.

همچنین در خبر دیگری در  رابطه با  آزار جنسی یک زن توسط ماموران لباس شخصی

سازمان عفو بین الملل از اقدام به تجاوز نیروهای لباس شخصی در ایران خبر داد. این گزارش که روز پنج‌شنبه ۱۶ ژانویه/ ۲۶ دی منتشر شده است، حاوی گزارشی تکان‌دهنده در مورد اقدام به تجاوز نیروهای لباس شخصی، دست‌کم در مورد یک زن است. در گزارش سازمان عفو بین‌الملل چنین آمده است که این زن به دست ماموران امنیتی لباس شخصی در اعتراضات سراسری به جنایت هواپیمای اوکراینی دستگیر شده و چندین ساعت در یک پاسگاه نیروی انتظامی در بازداشت بوده است. گفته شده است که این زن را در مدت بازداشت‌ به اتاقی برده‌اند که در آنجا یک مأمور امنیتی او را وادار به رابطه‌ جنسی دهانی کرده و تلاش کرده به او تجاوز کند. اطلاعات بیشتری در این زمینه در دست نیست.

نمونه هایی از این دست در مورد بازداشت شدگان اعتراضات دوره های قبل هم گزارش شده است، از جمله تجاوز جنسی به سه کودک در شهر مریوان در اعتراضات سراسری آبان ۹۸ و همچنین تجاوز به معترضین در اعتراضات سال ۸۸ بوسیله شیشه نوشابه در بازداشتگاه کهریزک، تجاوز به مخالفین سیاسی در زندانها و تجاوز به زنان باکره قبل از اعدام و دیگر نمونه هایی از این قبیل.

نیروهای امنیتی همچنین در تماس با خانواده های زندانیان تهدید کرده‌اند که هرگونه خبررسانی درباره زندانیان و محل نگهداری آنها میتواند به بازداشت کل خانواده بیانجامد و برای زندانی حکم «اعدام» به همراه داشته باشد.

✔️ شایان ذکر است که این تهدید ها تنها منحصر به خانواده‌های بازداشت شدگان اعتراضات سراسری نیست؛ خانواده های جانباختگان شلیک به پرواز اوکراینی ۷۵۲ نیز برای دریافت جنازه مورد فشار های روانی قرار گرفته و تهدید به بازداشت در صورت مصاحبه با رسانه ها شده‌اند.

✔️ خانواده‌های بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری در مراجعه به مراکز قضایی اطلاعی از وضعیت آنان بدست نیاورده و مسئولان صریحا به آنان اعلام کرده‌اند که ﻣﯽﺗﻮاﻧﯿﻢ ﻫﺮﻗﺪر ﮐﻪ ﺑﺨﻮاﻫﯿﻢ، ﺣﺘﯽ ۱۰ ﺳﺎل، آن ﻫﺎ را در ﺣﺒﺲ ﻧﮕﻪ دارﯾﻢ یا اﻋﺪام ﺷﺎن ﮐﻨﯿﻢ و جای هیچگونه اعتراض برای شما نیست.

بازداشت معترضان در استان‌های مختلف ایران همچنان ادامه دارد و به رغم گذشت بیش از چهل روز از اعتراضات، رژیم علی خامنه ای هنوز حاضر نیست آمار افراد کشته شده و بازداشتی را اعلام کنند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: