زخم زنجیر بر پاهای زندانیان

شکنجه در زندان‌های ایران. پاهاى زنجير شده اكبر لكستانى يكى از زندانيان سرشناس سياسى

خبر اعتصاب غذا و شکنجه بسیاری از زندانیان رسانه‌ای می‌شود و گروهی هم خیر. از زندانیانی که در زندان‌های شهرستان‌ها محبوس هستند اخبار کمتری منتشر می‌شود. در زندان سپیدار اهواز زندان مرکزی زاهدان زندان ارومیه و … هم شرایط سختی حاکم است.

نگهداری زندانیان سیاسی_عقیدتی کنار زندانیان با جرائم دزدی و قتل و عدم رسیدگی پزشکی از جمله شکنجه‌هایی ست که به آن‌ها تحمیل می‌شود.

یکی از این افراد اکبر لکستانی، رئیس سابق شورای شهر ماکو، مهرماه ۱۳۹۸ هنگام ورود به خاک ایران توسط اطلاعات سپاه بازداشت شد. منبعی که مایل نیست نامش فاش شود به توانا گفته که آقای لکستانی تحت شدیدترین شکنجه‌ها در زندان ارومیه قرار گرفته بوده. او از روز ۲۶ مهر ۱۳۹۸ در اعتراض به شرایط زندان، دست به اعتصاب غذا زد و روز جمعه ۱۰ آبان همان سال در پی وخامت حال و افت شدید قند خون به بیمارستان خمینی ارومیه منتقل شد. و بعد از آن به تیمارستان منتقل شد در تمام این مدت با پابند به تخت بسته شده بوده است.

هدف از نشر اخبار شکنجه زندانیان، ممانعت از تکرار آن توسط جمهوری اسلامی ست. فشار افکار عمومی و جامعه مدنی باعث خواهد شد که جمهوری اسلامی دست از شکنجه زندانیان بردارد. تا کنون زندانیان زیادی با انتشار نامه از نهادهای بین‌المللی خواسته‌اند که به وضعیت آن‌ها توجه شود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: