زخم زنجیر بر پاهای زندانیان

زندانیان

شکنجه در زندان‌های ایران. پاهاى زنجیر شده اکبر لکستانى یکى از زندانیان سرشناس سیاسى

خبر اعتصاب غذا و شکنجه بسیاری از زندانیان رسانه‌ای می‌شود و گروهی هم خیر. از زندانیانی که در زندان‌های شهرستان‌ها محبوس هستند اخبار کمتری منتشر می‌شود. در زندان سپیدار اهواز زندان مرکزی زاهدان زندان ارومیه و … هم شرایط سختی حاکم است.

نگهداری زندانیان سیاسی_عقیدتی کنار زندانیان با جرائم دزدی و قتل و عدم رسیدگی پزشکی از جمله شکنجه‌هایی ست که به آن‌ها تحمیل می‌شود.

یکی از این افراد اکبر لکستانی، رئیس سابق شورای شهر ماکو، مهرماه ۱۳۹۸ هنگام ورود به خاک ایران توسط اطلاعات سپاه بازداشت شد. منبعی که مایل نیست نامش فاش شود به توانا گفته که آقای لکستانی تحت شدیدترین شکنجه‌ها در زندان ارومیه قرار گرفته بوده. او از روز ۲۶ مهر ۱۳۹۸ در اعتراض به شرایط زندان، دست به اعتصاب غذا زد و روز جمعه ۱۰ آبان همان سال در پی وخامت حال و افت شدید قند خون به بیمارستان خمینی ارومیه منتقل شد. و بعد از آن به تیمارستان منتقل شد در تمام این مدت با پابند به تخت بسته شده بوده است.

هدف از نشر اخبار شکنجه زندانیان، ممانعت از تکرار آن توسط جمهوری اسلامی ست. فشار افکار عمومی و جامعه مدنی باعث خواهد شد که جمهوری اسلامی دست از شکنجه زندانیان بردارد. تا کنون زندانیان زیادی با انتشار نامه از نهادهای بین‌المللی خواسته‌اند که به وضعیت آن‌ها توجه شود.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

زندانیان
پرونده سازی جدید برای پریسا رفیعی دانشجوی زندانی سیاسی وامتناع وی از حضور در بیدادگاه

وز شنبه پنج مهرماه ۱۳۹۹، پریسا رفیعی، فعال صنفی دانشگاه تهران محبوس در زندان اوین از بابت پرونده جدیدی که اخیرا برای او گشوده شده دادگاه انقلاب تهران احضار شد. احضار خانم رفیعی به شعبه ببست و شش بیدادگاه ضد انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری به صورت شفاهی …

زندانیان
سه عضو کانون نویسندگان ایران جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شدند

بکتاش آبتین، رضا خندان مهابادی و کیوان باژن، سه تن از اعضای کانون نویسندگان ایران امروز شنبه ۵ مهر پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شدند. . پیشتر بیدادگاه تجدیدنظر استان تهران در دی ماه ۹۸ …

گزارش
اسامی زندانیان سیاسی #بند_زنان #زندان_اوین

  اسامی زندانیان #بند_زنان #زندان_اوین به ترتیب میزان حبس قابل اجرا #مریم_اکبری_منفرد #فاطمه_مثنی و #صبا_کردافشاری بیشترین حبس قابل اجرا را دارند. خانم اکبری‌منفرد از حدود ۱۱سال پیش بدون مرخصی زندانی است و همراه #آتنا_دائمی مریم اکبری منفرد و #پریسا_رفیعی پرونده‌ها‌ی باز نیز دارند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: