شکنجه شماری از زندانیان سیاسی زندان شیبان اهواز توسط سپاه و بسیج و انتقال آنها به مکانی نامعلوم

زندانیان

شکنجه شماری از زندانیان سیاسی زندان شیبان اهواز توسط سپاه و بسیج و انتقال آنها به مکانی نامعلوم
شماری از زندانیان بند ۵ ،بند زندانیان سیاسی زندان شیبان اهواز پس از هجوم به زندان توسط بسیج و سپاه، به مکان نامعلومی منتقل شدند. به گزارش فعالین حقوق بشر اهوازی روز چهارشنبه ۱۳ فروردین ماه ۹۹ شماری از زندانیان سیاسی بند ۵ زندان شیبان اهوار توسط اطلاعات به مکان نا معلومی منتقل شدند.
نام برخی از این زندانیان که به مکانی نامعلوم منتقل شدند محمدعلی عموری، سیدیابر البوشوکه و سید مختار البوشوکه عنوان شده است.

منابع محلی از درون زندان اطلاع دادند که شب گذشته پس از اینکه سپاه و بسیج وارد زندان شدند، کلیه زندانیان بند ۵ را به صورت دست وپا بسته در محوطه زندان تا صبح زیر شکنجه قرار دادند. از بندهای ۶ و ۷ این زندان نیز شماری از زندانیان مجروح و کشته شده و شماری نیز به دلیل سوختگی در آتش به بیمارستانهای اهواز ( بیمارستان بقایی و خمینی )منتقل شدند.
از تعداد دقیق کشته شدگان و مجروحان در زندان مرکزی اهواز اطلاعی در دست نیست.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

زندانیان
پرونده سازی جدید برای پریسا رفیعی دانشجوی زندانی سیاسی وامتناع وی از حضور در بیدادگاه

وز شنبه پنج مهرماه ۱۳۹۹، پریسا رفیعی، فعال صنفی دانشگاه تهران محبوس در زندان اوین از بابت پرونده جدیدی که اخیرا برای او گشوده شده دادگاه انقلاب تهران احضار شد. احضار خانم رفیعی به شعبه ببست و شش بیدادگاه ضد انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری به صورت شفاهی …

زندانیان
سه عضو کانون نویسندگان ایران جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شدند

بکتاش آبتین، رضا خندان مهابادی و کیوان باژن، سه تن از اعضای کانون نویسندگان ایران امروز شنبه ۵ مهر پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شدند. . پیشتر بیدادگاه تجدیدنظر استان تهران در دی ماه ۹۸ …

گزارش
اسامی زندانیان سیاسی #بند_زنان #زندان_اوین

  اسامی زندانیان #بند_زنان #زندان_اوین به ترتیب میزان حبس قابل اجرا #مریم_اکبری_منفرد #فاطمه_مثنی و #صبا_کردافشاری بیشترین حبس قابل اجرا را دارند. خانم اکبری‌منفرد از حدود ۱۱سال پیش بدون مرخصی زندانی است و همراه #آتنا_دائمی مریم اکبری منفرد و #پریسا_رفیعی پرونده‌ها‌ی باز نیز دارند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: