شکنجە زندانیان سیاسی اهوازی به دلیل اعتصاب غذا

گزارش

 

گزارش ها از اهواز حاکی است که شب چهارشنبه زندانیان سیاسی عرب اهوازی که در زندان مرکزی اهواز واقع در منطقه شیبان که به مدت یک هفته است در اعتراض به عدم تفکیک زندانیان سیاسى از جرائم دیگر و شرایط بد زندان ، اعتصاب غذا کرده بودند، توسط مسئولین زندان شیبان به شدت شکنجه شده اند.
از جمله زندانیانى که اقدام به اعتصاب غذا زدند: على ساعدى محکوم به اعدام، و زندانیان سیاسی دیگری که به حبس ابد محکوم هستند مانند محمد على عمورى، سید جابر آلبوشوکه، سید مختار آلبوشوکه، عبدالزهراء هلیچى، یحیى ناصرى، ناظم بریهى و عبدالامام زایرى و شمارى دیگر از زندانیان سیاسى ، پس از اعتصاب غذا ، مورد ضرب و شتم ماموران قرار گرفته و به بند جداگانه انتقال داده شدند.
این فعالان عرب زندانی از روز چهارشنبه ١٧ بهمن ١٣٩٧ در اعتراض به شرایط بد زندان ، شکنجه ، قرار دادن زندانیان سیاسى با سایر مجرمان به هدف تهدید سلامتی آنان و عدم تفکیک زندانیان سیاسى از زندانیان جرائم دیگر در یک بند جداگانه، اقدام به اعتصاب غذای تر زده بودند.
طی روزهای اخیر نیز تعداد زیادی از زندانیان با سابقه خشونت به این زندان به تنش ها و خشونت ها در این محل افزوده شده و فشار بر زندانیان مضاعف شده است.
این افراد چندین بار با زندانیان سیاسی به دلایل مختلف درگیر شده اند که برخی فعالان می گویند که این درگیریها عمدی و با هدایت مسئولان امنیتی به هدف فشار و شکنجه بیشتر زندانیان سیاسی بوده است.
شرایط زندانیان مرکزی اهواز در منطقه شیبان بسیار بحرانی گزارش شده که از جمله آنها به دلیل نبود امکانات اولیه جهت استحمام، آب را در ظروفی مانند قابلمه گرم کرده و استفاده میکنند، که این امر باعث گسترش بیمارهای پوستی شده است.
این زندان که قبلا به عنوان زندان کلینیک شناخته می شده پیش از این یک مرکز خوددرمانی معتادان جهت ترک اعتیاد بوده و فاقد هرگونه امکانات بهداشتی میباشد.
سازمان حقوق بشر ضمن ابراز نگرانی از وضعیت زندانیان سیاسی که دست به اعتصاب زنده اند خواستار فشار جامعه جهانی و سازمان های بین المللی به دولت ایران برای پایان دادن به وضعیت اسفناک این زندانیان و سایر زندان سیاسی در ایران می باشد.
سازمان حقوق بشر اهواز
پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷
51878956_2285768381747663_6443615945289105408_o

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
فوری شعار دانشجویان پلى تکنیک :«اینهمه سال جنایت، بسه دیگه ولایت»

فورى ⁩، دقایقى پیش، تهران: ‏نیروهاى امنیتى در ورودى پلى تکنیک را از بیرون به روى معترضان بسته اند تا آنها وارد خیابان نشوند. ‏ معترضان با شعار «بى شرف» و «اینهمه سال جنایت، بسه دیگه ولایت» علیه جمهورى اسلامى شعار مى دهند ‏

خبر
همبستگی نو با منصور اسانلو با نگاهی به زندگی سخت کارگران رانندگان و اتوبوسداران و کامیونداران

اعتراض و اعتصاب های مزدبگیران و راه های همبستگی پیرامون رسیدن به اعتصابا ت و اعتراضات با پروژه های هر اتوبوس یک چهار راه و همکاری دیگر مخالفان و ناراضیان با منصور اسانلو

خبر
🔴از دردهای سیستان و بلوچستان

اینجا خاک مردم زحمتکش بلوچ است. کمبود آب، عدم مدیریت، بی اعتنایی مسئولان وشرایط سخت، زندگی را برای این کشاورزان زحمتکش سخت تر کرده‌است. اما بی تردید، روزی نه چندان دور، فریاد این کشاورزان گرسنه به خشم تبدیل خواهد شد و حاصل این خشم مقدس، بهروزی زحمتکشان خواهد بود!

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: