شیراحمد شیرانی در یازدهمین سال حبس بدون یک روز مرخصی

زندانی سیاسی اهل سنت شیراحمد شیرانی یازدهمین سال حبس خود را بدون حتی یک روز مرخصی در زندان اردبیل سپری میکند.
به نقل از کمپین فعالین بلوچ،۶مرداد۹۹، شیراحمدی شیرانی زندانی سیاسی اهل سنت در حالی یازدهمین سال از ۲۲ سال محکومیت خود را سپری میکند که در این مدت حتی یک روز مرخصی نداشته است.
این زندانی سیاسی اهل سنت در تاریخ ۱۳اردیبهشت ۱۳۸۹توسط مأموران اطلاعات بازداشت شد. علت بازداشت او فعالیت و عضویت در سازمان مقاومت مردمی ایران و اقدام علیه امنیت کشور ذکر گردید. وی پس از بازداشت به مدت ۲ سال در سلول انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات مورد بازجویی و شکنجه های طاقت فرسا قرار داشت.
در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ در اعتراض به شرایط زندان همراه با دیگر زندانیان سیاسی زندان زاهدان اقدام به اعتراض جمعی کردند که یک هفته بعد در تاریخ ۵ تیر ۱۳۹۱با بدترین شیوه توسط یگان ویژه سرکوب شدند.
شیراحمد با وجود جراحتهای شدید وارده، به مدت دو ماه در سلولهای قرنطینه محبوس شد و در تاریخ ۱۳ تیر ۱۳۹۱به استان اردبیل و زندان شهرستان گرمه منتقل شد.
این زندانی سیاسی در تاریخ ۷ دی ۱۳۹۱ با تدابیر امنیتی و با چشمان بسته به زندان مشکین شهر واقع در استان اردبیل منتقل و به بند متادونی (بند معتادین به مواد مخدر) منتقل و مدت سه سال و نیم در این بند محبوس بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: