شیراحمد شیرانی در یازدهمین سال حبس بدون یک روز مرخصی

خبر

زندانی سیاسی اهل سنت شیراحمد شیرانی یازدهمین سال حبس خود را بدون حتی یک روز مرخصی در زندان اردبیل سپری میکند.
به نقل از کمپین فعالین بلوچ،۶مرداد۹۹، شیراحمدی شیرانی زندانی سیاسی اهل سنت در حالی یازدهمین سال از ۲۲ سال محکومیت خود را سپری میکند که در این مدت حتی یک روز مرخصی نداشته است.
این زندانی سیاسی اهل سنت در تاریخ ۱۳اردیبهشت ۱۳۸۹توسط مأموران اطلاعات بازداشت شد. علت بازداشت او فعالیت و عضویت در سازمان مقاومت مردمی ایران و اقدام علیه امنیت کشور ذکر گردید. وی پس از بازداشت به مدت ۲ سال در سلول انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات مورد بازجویی و شکنجه های طاقت فرسا قرار داشت.
در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ در اعتراض به شرایط زندان همراه با دیگر زندانیان سیاسی زندان زاهدان اقدام به اعتراض جمعی کردند که یک هفته بعد در تاریخ ۵ تیر ۱۳۹۱با بدترین شیوه توسط یگان ویژه سرکوب شدند.
شیراحمد با وجود جراحتهای شدید وارده، به مدت دو ماه در سلولهای قرنطینه محبوس شد و در تاریخ ۱۳ تیر ۱۳۹۱به استان اردبیل و زندان شهرستان گرمه منتقل شد.
این زندانی سیاسی در تاریخ ۷ دی ۱۳۹۱ با تدابیر امنیتی و با چشمان بسته به زندان مشکین شهر واقع در استان اردبیل منتقل و به بند متادونی (بند معتادین به مواد مخدر) منتقل و مدت سه سال و نیم در این بند محبوس بود.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
ابراهیم فیروزی، نوکیش مسیحی به دادسرای راسک احضار شد

ابراهیم فیروزی، نوکیش مسیحی تبعیدی در شهرستان راسک واقع در استان سیستان و بلوچستان طی احضاریه ای به بیدادسرای عمومی وضد انقلاب این شهرستان احضار شد. در این ابلاغیه از وی خواسته شده است که طی مدت ۵ روز جهت دفاع از اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام در بیدادسرای راسک …

خبر
پیام سهیلا حجاب زندانی سیاسی شجاع از درون زندان وپیوستن وحمایت وی از #پیمان نوین رضا پهلوی

  سهیلا حجاب وکیل دادگستری و زندانی سیاسی آزادی خواه از درون زندان خطاب به مردم: اعتصابات و اعتراضات را به خیابانها بیاورید و به رهبران جهان بفهمانید که این حکومت شیطانی را نمی خواهید. دست تمامی احزاب و گروههای مخالف رژیم جمهوری اسلامی را می فشارم و از آنها …

خبر
پرونده سازی و تفهیم اتهام جدید به رضا محمد حسینی، زندانی سیاسی

رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی که دوران محکومیت ۷ ساله خود را در زندان رجایی شهر کرج سپری می‌کند، با دو پرونده جدید مواجه شده است. جلسه رسیدگی به اتهام مطروحه علیه آقای محمدحسینی در پرونده‌ای که اخیرا برای او گشوده شده، روز یکشنبه ۶ مهر در شعبه ۳ دادسرای اوین …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: