شیرین عبادی : جواد ظریف روی احمدی نژاد را سفید کرد!

🌖 واکنش یک خبرنگار به وقاحت ظریف «ماله کش اعظم»
در نشست شورای روابط خارجی درباره اعدام #نوید_افکاری که گفت:
«قوه قضاییه ما مستقل است…قضات از ریاست قوه قضاییه هم مستقل اند… اعدام در آمریکا هم هست… این آقا برای قتل اعدام شده، نه شرکت در اعتراضات…روند محاکمه‌اش طی شد… خیلی‌ها در تظاهرات بودند ولی اعدام نشده‌اند.»
یکی از روزنامه‌نگاران آمریکایی حاضر در این نشست که سال‌‌هاست تحولات ایران را دنبال می‌کند، به شرط ذکرنشدن نامش گفت: “امیدوارم مقام‌های جمهوری اسلامی قدر این وزیرخارجه را بدانند چون حتی “محمود احمدی‌نژاد”هم این‌طور رفتار قوه قضائیه را توجیه نمی‌کرد.”
یعنی ظریف گوی سبقت را از احمدی نژاد و رئیسش روحانی در دروغگویی و دریدگی و وقاحت ربوده است!
باش تا روزی دهان وقیح و یاوه گویان را جوانان میهن برای همیشه ببندند.

آقای ظریف اگر مسلمان نیستید آزاده باشید! اگر آزاده نیستید انسان باشید!
سخنان #جواد_ظریف در نشست شورای روابط خارجی نشان دهنده این است که دیپلماسی ایران از اساس نه بر اساس منافع و خواسته‌های مردم ایران، نه بر اساس واقعیتهای موجود و اسناد و مدارک غیر قابل اجتناب، که بر اساس دروغ و فریب بنیان نهاده شده است.

آقای ظریف، شما دروغ می‌گویید!
زیرا بیدادگاه‌هایی که امثال نسرین ستوده، نرگس محمدی، روزنامه‌نگاران و فعالان مدنی، سیاسی، محیط زیستی، درویشان و … را به مجازاتهای‌ غیرانسانی، ناعادلانه و وحشیانه محکوم می‌کند، تحت نظارت، مشورت و حتی تسلط ظابطان امنیتی وزارت اطلاعات یا سپاه قرار دارد. بنابراین سخن از استقلال قوقه قضائیه زدن وقتی که متهم حتی قادر به انتخاب وکیل مستقل در این چرخه امینیتی نیست جز یک دروغ بزرگ به دنیا چیزی نیست!

آقای ظریف دروغ نگویید!
شما می‌دانید که پرونده اتهام قتل به #نوید_افکاری مستند به هیچ مدرک ثابت شده‌ای نیست و او به دلیل شرکت در یک تظاهرات اعتراضی دستگیر و با انگیزه‌های سیاسی در زندان کشته شد. قاضی پرونده حاضر نشد هیچ دلیل و مدرکی از جمله فیلم ادعا شده در اتهام را در دادگاه نشان بدهد. پس شما به چه استنادی او را قاتل می‌نامید؟

و اگر دولتی که شما وزیر امور خارجه‌اش هستید توانی برای دخالت در امور قضایی ندارد، پس چرا و چگونه برای تبادل زندانیان پا پیش گذاشته‌اید؟ مگر زندانی تحت فرمان دولت است؟ پس اگر دولت می‌تواند برای تبادل زندانیان امنیتی با قوه قضائیه چانه‌زنی کند، چرا از این توان برای آزاد کردن زندانیانی که شاکی پرونده‌شان وزارت اطلاعات خود دولت است استفاده نمی‌کند؟!

بله جنبش #نه_به_اعدام در ایران زنده است و مردم زیادی امروز نه به اعدام و نه به زندان سیاسی را به #نه_به_جمهوری اسلامی پیوند زده‌اند. اما آیا این، به معنای این است که دولت در اعدام معترضان و مخالفان سیاسی‌اش پاکدست است و مردم مخالف را سرکوب یا اعدام نمی‌کند؟ خیر! این یک دروغ بزرگ است! زیرا یکی از اتهام‌های نرگس محمدی حضور او در جنبش لگام یا همان «لغو گام‌به‌گام اعدام» است! و شاکی پرونده دولت شماست آقای ظریف، که در چشم ملت نگاه می‌کنید و دروغ می‌گویید! نام #محمود_احمدی‌نژاد در تاریخ معاصر ما به عنوان سیاستمدار درغگو شهره شده اما شما روی احمدی نژاد را سفید کرده‌اید!

این قدرت فرو خواهد ریخت و سیاهی به زغال می‌ماند. اگر مسلمان نیستید و دروغ گفتن را پلید نمی‌دانید، انسان باشید!

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: