شیرین عبادی :حکومتی که خبرنگار می‌کشد به آخر خط رسیده است

خبر

 

حکومت ایران به جان مردم زهر می‌ریزد. اعدام مثل زهر سال‌ها است که قطره قطره به زندگی ما ریخته شده و ما را فلج کرده است. اگر مرده متحرک نیستیم در برابر این همه ستم حتما کار دیگری می‌کردیم! حکومت در روز روشن آدم‌ربایی کرد، روح‌الله زم را فریب داد و از کشوری دیگر دزدید و به ایران برد. محاکمه‌ای ناعادلانه کرد، به او حکم اعدام داد و در آخر هم اعدامش کرد.

🔸در هر کدام از این مراحل دنیا به جز تماشا چه کرد؟ ما چه کردیم؟ جز هشتگ اعدام نکنید در برابر این همه خشونت و نقض صریح حقوق یک انسان چه کردیم؟!

🔸اعدام روح‌الله زم نشانه جدیت جمهوری اسلامی و اصلاح‌ناپذیری آن در مواجهه با مردم معترض است. اتهام روح‌الله زم چه بود؟ خبرهایش نادرست بود؟ اگر ملاک درستی و نادرستی خبر باشد، که در این صورت حکومت باید نیمی از خبرنویسان صدا و سیما را که هر روز خبر نادرست منتشر می‌کنند اعدام کند! بالاتر از آن مسوولانی که هر روز با گفتن دروغ و آمارهای نادرست مردم را می‌فریبند چطور؟!

🔸آیا زم مردم را به اعتراض و آشوب تحریک می‌کرد؟ در این صورت که باید دنبال محرک اصلی اعتراض مردم می‌گشتند. چون عامل فقر و بدبختی مردمی که به خاطر گرسنگی به خیابان‌ها آمدند که روح‌الله زم نبود!

🔸روح‌الله زم اعدام شد زیرا حکومت ایران می‌خواهد نشان دهد از آنچه که همه می‌پندارند جنایت‌کارتر و خطرناک‌تر است. تا مردمی که روز‌به‌روز فقیرتر می‌شوند بدانند که در صورت اعتراض، سرنوشت زم در انتظار آنها خواهد بود. خبرنگاران بدانند که باید بیشتر از همیشه سانسور کنند. این راهی است که پیش از آن قذافی و صدام حسین و دیگران هم پیموده‌اند. نتیجه چنین استبدادی را هم تاریخ نشان داده است.

🔸اعدام مخالفان سیاسی حکومت در طول ۴۳ سال، پرونده جنایات حکومت جمهوری اسلامی را به قدر کافی سنگین کرده است. اما اعدام وبلاگ‌نویس و فعال رسانه‌ای و خبرنگار آن‌هم وقتی در کشور دیگری زندگی می‌کرده وجه تازه‌ای به این چهره خشن آدم‌کش می‌دهد. زیرا نشان دهنده این است که این حکومت راه دیگری برای فرار از مشکلاتی که در آن غرق می‌شود ندارد. در این بن‌بست مثل یک زنجیری مست به جان مردم افتاده.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
تفهیم اتهام به زندانیان سیاسی محمد بنازاده امیرخیزی و پیام شکیبا و امتناع مجید اسدی از شرکت در بیدادگاه

روز سه شنبه ۳۰ دی ماه ۱۳۹۹، جلسه دوم بیدادگاه  اتهامات مجید اسدی، پیام شکیبا و محمد بنازاده امیرخیزی، توسط شعبه ۲۹ بیدادگاه  ضدانقلاب تهران قاضی علی مظلوم برگزار شد. مجید اسدی، پیام شکیبا و محمد بنازاده امیرخیزی، سه زندانی سیاسی محبوس در زندانهای رجائی شهر کرج و اوین، در …

خبر
ضرورت سازماندهی اعتراض به دستمزد زیر خط فقر

خبرنگاران و روزنامه‌نگاران رسانه‌های ایران مدت‌ها است که نسبت به پایین بودن دستمزدها اعتراض دارند. اغلب خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها حداقل دستمزد را به خبرنگاران پرداخت می‌کنند و کم نیستند رسانه‌هایی که حتی همین حداقل مزد را نیز به خبرنگاران نمی‌پردازند. از طرفی در دوران کرونا که اغلب روزنامه‌ها، همکاری با …

خبر
#فوری آغاز اعتراضات مردمی و جوانان شیراز فلکه گوزه گری درگیری با نیروهای امنیتی

💢 #فوری آغاز اعتراضات مردمی و جوانان در ۹۹/۱۰/۲۹ شیراز فلکه گوزه گری درگیری با نیروهای امنیتی این اعتراضات را به تمام محلات و شهرهای سراسر کشور منتقل کنید. اطلاع رسانی در سراسر ایران

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: