صدای اعتراض پدربزرگ و مادربزرگی که دختر و ۳ نوه‌‌شان به ۲۵ سال زندان محکوم شده‌اند/ واکنش پروین نوری و گودرز یداللهی به ضرب و جرح نوه‌هایشان در زندان فشافویه

 

photo_دراویش

پروین نوری و گودرز یداللهی پدر و مادر شکوفه یداللهی و پدربزرگ و مادربزرگ کسری، پوریا و امیر نوری (درویشان زندانی در

زندان‌های قرچک و فشافویه) در اعتراض به ظلمی که بر دختر و نوه‌هایشان رفته است نهادهای حقوق بشری را خطاب قرار دادند.

این پدربزرگ و مادربزرگ سالخورده که دختر و سه نوه‌شان در زندان‌های قرچک و #زندان_تهران_بزرگ محبوس هستند در این فایل صوتی اظهار کرده‌اند که درد و فریادشان هیچ پاسخگویی ندارد.

دختر و نوه‌های این زن و مرد سالخورده که در حادثه‌ی یکم اسفند ۹۶ به وضع دلخراشی مضروب و زندانی شده بودند به ترتیب روز ۲۳ خرداد در زندان زنان قرچک و روز ۷ شهریور در زندان #فشافویه توسط نیروهای گارد زندان مورد حمله و ضرب و شتم قرار گرفته‌اند و علاوه بر این، احکام قضایی سنگینی نیز در دادگاه انقلاب برای آنان صادر شده است.

#شکوفه_یداللهی دختر این پیرزن و پیرمرد، به ۵ سال زندان و کسری، پوریا و امیر نوری نوه‌های آنان به ۲۰ سال زندان محکوم شده‌اند.

گفتنی‌ست که پیش از این در فاصله‌ی سال‌های ۹۰ تا ۹۴ نیز فرشید یداللهی (فرزند) و امید بهروزی (داماد) این دو پیر سالخورده که هر دو از وکلای دادگستری هستند به دلیل دفاع از حقوق درویشان گنابادی به مدت ۴ سال زندانی بودند.

صدای این مادربزرگ و پدربزرگ را در فایل صوتی زیر بشنوید:

One comment

  • از زمان مصدق می توانستیم دمکراسی داشته باشیم ؛ خرافاتِ جنونِ مذهبی و بدبختی بزرگ ترس از ان ؛ و منتظر ««اخرین احمق»»دراین کشورشدن برای به شعور رسیدن ؛ما را سخت عقب نگه داشت .در واقع حیوانات باغ وحش ج.ا. میبایستی زیر پای محکم خروش دانایی و ازادی له شوند…. بعد از قرنها تجربه واخرین و مخوف ترین ان پرده سیاهی که به نام ج.ا در برابر ذهن و چشم کشیدند ..امروز و شرایط فعلی شانس بزرگی است که باید دید و از لاس زدنهای سیاسی و من بمیرم و تو بمیری کردنها ؛.این فریادها افشاگری ها باید یک دست و همراه شود و به یک عمل و طرح و حادثه بزرگ ملی تراسفر شود ….این روزها بزر گترین شانس ملی ما هست ؛بدون من اینم ؛اما تو نه .. بس است ؛….

    پاسخ

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: