صدای زندانی سیاسی ارژنگ داوودی که پس از هجده سال حبس و تبعید از زندان زابل به فشافویه منتقل گردید باشیم د

ارژنگ داوودی دبیر دبیرستان‌های غرب تهران، یکی از بزرگان ایل بختیاری، نویسنده تز وکیل جمهوری، آزادی و‌دادخواه بزرگ و سازش ناپذیر،
کسی که با توطعه عوامل پیدا و پنهان رژیم اسلامی، دستگیر ،متهم، زندانی و شکنجه و بارها تبعید شد. نزدیک به بیست سال در شکنجه گاه های رژیم در زندانهای اوین، گوهردشت، میناب بندرعباس، زندان مرکزی کرج، زاهدان و زابل و همکنون در شکنجه گاه رجایی شهر کرج به سر میبرد. رژیم و زندان بانهایش از او میترسند. بعد از ۳۴ روز او را از قرنطینه زندان به بند۱۰ سالن فرعی برده اند.
رژیم او را در بین زندانیان خطرناک میفرستد.
ارژنگ داوودی و سعید ماسوری امروز از سمبل های مقاومت مردم ایران در زندان های رژیم اسلامی هستند. … ارژنگ داوودی فارغ‌التحصیل مهندسی مکانیک و مدیریت صنعتی از دانشگاه تگزاس است. ارژنگ را به جرم نظام‌ساخته‌ی «توهین

به خامنه‌ای» در سال ۱۳۸۲ دستگیر و زندانی کردند. ۱۸ سال آزگار او را بدون یک روز مرخصی، از زندانی به زندانی در چند استان کشور کوچ اجباری دادند. سپس به او هواداری از مجاهدین خلق را نسبت دادند. جلادان دیکتاتوی فقاهتی در سال ۱۳۹۷ ارژنگ را با پابند و دست‌بند به دفتر محمد خسروی رئیس دفتر زندان زاهدان بردند. آنگاه غلامرضا قدیر معاون خسروی، ارژنگ را با پابند دست‌بند از بالای پله‌های طبقه دوم ساختمان به پایین پرتاب می‌کندد! کتف ارژنگ درمی‌رود، هر دو پایش می‌شکند و مهره‌های کمرش آسیب می‌بیند. حالا او مجبور است تا آخر عمر با واکر راه برود.
اکنون در این تجسم رویش ناگزیر و در متن پایداری و اراده‌یی بی‌شکست، تنها سلاح دفاعی و بانگ ارژنگ داوودی، اعتصاب غذای پی‌درپی است.
ارژنگ نمونه‌ئی از پایداری ستایش‌انگیز نسل به نسل زندانیان سیاسی در مصاف نابرابر با جلادان حاکمیت اشغالگر ولایت فقیهی است. در این ستایش می‌توان هزاران نام را در ستونی از خورشیدهای در بند نوشت؛ همان خورشیدها که در بند هم طالع بیداری و آزادی‌اند.
این ستایش خالی از چکامه‌های دلتنگ نیست؛ وقتی نغمة مشترک مردم و میهنی چنین نیایش و نجوا می‌کند:

ستاره‌ها دلتنگ تو
مسافر بی‌نام شب
در شهره‌ی شب‌زدگی
سپیده در کنام شب

اگه به قد پلک زدن
وا بشه چشم شب‌زده
طلسم بختک می‌شکنه
شهری می‌شه آتش‌کده

مسافر ایران من!
چکامه‌ها دلتنگ تو
تا بوم این لاله‌غزل
پر بشه با ارژنگ تو.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: