صدور احکام ظالمانه زندان برای ۷فعال سیاسی دهه شصت

خبر

محکومیت ۷ فعال سیاسی از جمله مادر زندانی سیاسی سهیل عربی

روز چهارشنبه ۱۸تیر۹۹، هفت فعال سیاسی از زندانیان سیاسی سابق و دهه ۶۰ و از جمله مادر یک زندانی و همسر یک زندانی سیاسی دیگر به زندان محکوم شدند.

روز چهارشنبه ۱۸تیر۹۹، هفت فعال سیاسی از زندانیان سیاسی سابق و دهه ۶۰ و از جمله مادر یک زندانی و همسر یک زندانی سیاسی دیگر به زندان محکوم شدند.
محمدرضاعموزاد، قاضی شعبه۲۹ «بیدادگاه ضدانقلاب» تهران، روز چهارشنبه ۱۸تیر۹۹ حکم حبس و زندان هفت تن از زندانیان سیاسی سابق و دهه شصت شامل: هانی یازرلو و فرزندش هود یازرلو, مهدی خواص صفت و همسرش صدیقه مرادی و محمدولی غلام نژاد و همچنین زهرا اکبری نژاد (همسر زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند) و فرنگیس مظلوم (مادر زندانی سیاسی سهیل عربی) را صادر کرد.
بر اساس این حکم؛
-خانم فرنگیس مظلوم مادر زندانی سیاسی سهیل عربی با اتهام «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم از طریق ارتباط گیری با سازمان مجاهدین خلق»به تحمل ۵ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به تحمل ۱سال حبس تعزیری،
–هانی و هود یازرلو هر یک با اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به تحمل ۱ سال حبس تعزیری،
–مهدی خواص صفت و همسرش صدیقه مرادی و محمدولی غلام نژاد هر یک از بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام و به نفع گروه های معاند نظام»به تحمل ۹۵ روز حبس تعزیری محکوم شدند.
–زهرا اکبری نژاد درچه، همسر زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند، بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام و به نفع گروه های معاند نظام»به تحمل ۹۵ روز حبس تعزیری محکوم شد.

یک منبع مطلع به کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام گفت که این احکام درحالیست که این افراد هیچکدام هنوز هیچگونه ابلاغیه ای برای حضور در جلسه دادرسی و ارائه دفاعیات خود دریافت نکرده اند.

درصورت تائید این حکم توسط بیدادگاه تجدیدنظر و اعمال ماده ۱۳۴ از قانون مجازات اسلامی اجرای ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم از طریق ارتباط گیری با سازمان مجاهدین خلق برای فرنگیس مظلوم و برای سایر افراد عین حکم صادره اجرایی خواهد شد.

شایان یادآوری است که فرنگیس مظلوم در تاریخ ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۸, توسط ماموران وزارت اطلاعات در منزل خواهرش بازداشت و به سلول انفرادی بند امنیتی ۲۰۹ وزارت اطلاعات واقع در زندان اوین منتقل شد. وی در تاریخ ۱۶ مهر ماه ۱۳۹۸, پس از اتمام مراحل بازجوئی بطور موقت تا اتمام مراحل دادرسی با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان آزاد شد.

دکتر هانی یازرلو یک فعال سیاسی با سابقه قدیمی است که در دهه‌های ۵۰ و ۶۰ و ۷۰ و ۹۰ بارها بازداشت و در زندانهای مختلف تحمل حبس کرده است. هود یازرلو نیز در خردادماه ۸۷ بازداشت و پس از حدود سه سال تحمل حبس با اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» در اردیبهشت ۱۳۹۰ از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

صدیقه مرادی زندانی سیاسی سابق در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی به اتهام محاربه و ارتباط با گروه‌های معاند نظام از سوی شعبه ۲۸ بیدادگاه ضدانقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه‌ای به ۱۰ سال حبس و تبعید به زندان رجایی شهر کرج محکوم شد و این حکم در بیدادگاه تجدیدنظر عینا به تایید رسید. این زندانی که سابقه دوبار بازداشت در دهه ۶۰ را نیز داشته است پس از بازداشت به مدت ۷ ماه در بند ۲۰۹ اوین زندانی بود و در آذرماه ۹۰ به بندعمومی انتقال یافت بود. وی سرانجام روز ۳آذر ۹۵ پس از تحمل ۵ سال حبس از زندان اوین آزاد شد.

آقای خواص صفت نیز از زندانیان سیاسی سابق در دهه ۶۰ است و سال‌های ۶۰ تا ۶۷ را در زندان سپری کرده است. وی زمانی که خانم مرادی در سالهای ۹۰ تا ۹۵ دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کرد، بارها توسط وزارت اطلاعات احضار و مورد بازجویی قرار گرفت.

محمدولی غلام‌نژاد در سال ۸۷ به همراه همسر خود صغری و فرزند خود امید غلام نژاد به اتهام ارتباط با سازمان مجاهدین خلق بازداشت شد.
فرزند این خانواده مدت کوتاهی پس از بازداشت آزاد شد ولی آقای غلام نژاد و همسرش هر کدام به تحمل ۳ سال حبس محکوم شدند. در تاریخ ۲۰ مهرماه ۹۲ آقای غلام نژاد در حالی که ۳۰ روز از مدت محکومیت او باقی مانده بود از زندان اوین آزاد شد. پیش از او نیز به همین ترتیب صغری غلام نژاد از همین محل آزاد شده بود.

زهرا اکبری‌نژاد درچه، همسر زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند در روز اول مردادماه ۹۸ مأموران اطلاعات بدون ارائه هیچگونه مدرک و مجوزی به منزل زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند یورش برده و وی را دستگیر کردند. ۴۸ ساعت پس از دستگیری، وی در یک تماس کوتاه و تحت کنترل بازجویان اطلاعات با بستگان خود اعلام کرد که به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده است.

فعال--صدیق--

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
صداقت و شجاعت و علم قیام سپید، سپید دلان را به سخن می آورد.

💠صداقت و شجاعت و علم قیام سپید، سپید دلان را به سخن می آورد. اگر چند باشد شب دیر باز بر او تیرگی هم نماند دراز شود روز، چون چشمه رخشان شود جهان چون نگین بدخشان شود کانال ما👈 @sakariyouha1414 ادمین👈 @ghiam14 💎 @iranyarannetwork1398

خبر
اعتصابات و اعتراضات کارگری و قیام سپید ، شورای هماهنگی رهبری و سامانه همبستگی ملی ایرانیان با منصور اسانلو

سامانه همبستگی ملی در حال گسترش است Instagram: @channelyektv http://www.facebook.com/ChannelYek  

خبر
#فورى 🔴 اعتصاب غذاى پنج نفر از زندانیان سیاسى محکوم به اعدام زندان مرکزى اهواز

#لب_دوزى جاسم حیدرى، على خسرجى،حسین سیلاوى، على مطیرى و على مجدم، پنج زندانى در انفرادى زندان مرکزى اهواز در اعتراض به شکنجه،رفتار مسؤلین زندان و ممنوعیت از ملاقات با خانواده هایشان از سه روز پیش اقدام به اعتصاب غذا کردند. منابع حقوق بشر مى گویند: این ۵ زندانى در انفرادى …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: