‌ صدور حکم جنایتکارانه ۲بار اعدام برای مهدی محمدی فرد جوان ۱۸ساله #مهدی_محمدی‌_فرد، تنها ۱۸ سال دارد در جریان اعتراضات سراسری در نوشهر بازداشت شد و توسط شعبه اول دادگاه ارتجاع ساری به اتهام «افساد فی الارض» و «محاربه» به دوبار اعدام محکوم شد
وی یک کیوسک انتظامی آتش زده بود

صدایش باشیم
🔻 بیدادگاه رژیم در ساری مهدی محمدی فرد، از دستگیرشدگان قیام در نوشهر را به اتهام آخوند‌ساخته «محاربه» «تحریک مردم به‌قصد برهم زدن امنیت کشور» و «توهین به خامنه‌ای» به ۲بار اعدام محکوم کرد.
وی از حق دسترسی به وکیل انتخابی محروم بوده و در غیاب وکیل انتخابی، دادگاه صادر‌کننده حکم، این شهروند ۱۸ساله را یکی از «لیدرها و عاملان اصلی هدایت و برنامه‌ریزی» تجمع اعتراضی روز چهارشنبه ۳۰شهریور در نوشهر دانسته است؛ تجمعی که بنا بر ادعای قاضی و حکم صادره، منجر به ایجاد درگیری و کشته شدن ۵تن، ضرب و جرح مأموران انتظامی و وارد شدن خسارات چندین میلیارد تومانی بر اموال غیرمنقول دولتی از طریق آتش زدن یک کیوسک راهنمایی و رانندگی، ساختمان بانکها و مؤسسات اعتباری، شهرداری، فرمانداری و… شده است.
«تمامی اعترافاتی که در دوران بازجویی از مهدی اخذ شده، تحت آزار و اذیت و فشار اعمال شده بر وی صورت گرفته است. تنها مستندات پرونده علیه وی که منجر به صدور حکم دوبار اعدام برایش شده است، اعترافات اجباری اخذ شده از او در دوران بازجویی و هم‌چنین فیلمی منتسب به مهدی که به هیچ عنوان چهره فرد مورد اشاره در آن مشخص نیست، بوده است».
🔻 مهدی محمدی فرد، فرزند صاحب و متولد ۱۳۸۲، پیش‌تر در تاریخ ۸مهرماه امسال در رابطه اعتراضات سراسری در نوشهر توسط پلیس اطلاعات و امنیت عمومی بازداشت شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: