صدور حکم زندان و تبعید برای بابک مهرانی یکی دیگر از بازداشت شدگان اعتراضات آبان‌ماه ۹۸صدای خاموش زندانیان سیاسی آزادیخواه و گمنام باشیم

گزارش

بابک مهرانی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ماه در کرج، از سوی بیدادگاه ضد انقلاب این شهر به چهار سال و شش ماه حبس، دو سال تبعید به الیگودرز و یک سال کار اجباری در خدمات عمومی مانند پارک‌ها محکوم شد.
بابک مهرانی در تاریخ ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۸ به بیدادگاه ضد انقلاب کرج احضار و حکم غیابی حبس از سوی قاضی آصف الحسینی به ایشان ابلاغ شد.

✔️ براساس حکم صادره از سوی بیدادگاه ضدانقلاب کرج، بابک مهرانی از بابت اتهام «توهین به رهبری»، «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به مقدسات» به سه سال و شش ماه حبس تعزیری و یک سال حبس تعلیقی محکوم شده است. او همچنین به عنوان مجازات تکمیلی به دوسال تبعید به الیگودرز و یک سال کار اجباری در خدمات عمومی مانند پارکها محکوم شده است.

✔️ بابک مهرانی متولد ۱۳۵۴، در جریان اعتراضات آبان ماه سال گذشته به دلیل حمایت از شاهزاده رضا پهلوی بازداشت و هم‌اکنون در بند ۶ زندان قزلحصار کرج به سر می‌برد.

✔️ طی اعتراضات سراسری آبان ماه ۱۳۹۸ که در بیش از ۵۰۰ نقطه از ایران رخ داد، بیش از ۱۵۰۰ تن از شهروندان معترض کشته و دستکم ۱۴۰۰۰ نفر طی آبان و دی ماه بازداشت شدند.

✔️ دستگاه بیدادگری قضاییه از اسفندماه سال گذشته بدون برگزاری دادگاه عادلانه برای این بازداشت شدگان بین ۶ ماه تا ۲۰ سال حبس حبس صادر کرده است.

✔️ تعدادی از بازداشت شدگان نیز با حکم اعدام مواجه شده اند.

✔️ بازداشت های گسترده پس از اعتراضات آبان ماه از سوی نیروهای سپاه پاسداران و بسیج صورت گرفته؛ در مواردی افراد بازداشت شده حتی از شرکت کنندگان در اعتراضات نبودند و این نیروها به دلیل اختلافات شخصی با این شهروندان دست به بازداشت و پرونده سازی زده‌اند.

✔️ انواع شکنجه های روحی و جسمی همچون ضرب و شتم و تجویز قرص های روانی بر این بازداشت شدگان اعمال شده است. بازداشت شدگان زن تحت فشارهای جنسی و تجاوز نیز قرار گرفته‌اند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
میوه های درختان نوفل لوشاتو : …شهردار نیس فرانسه: مهاجم فریاد «الله اکبر» سر می‌داد⁣

دو هفته پس از قتل یک معلم تاریخ در فرانسه توسط یک اسلامگرای احمق ، فرد دیگری در جنوب فرانسه با حمله به یک کلیسا سه نفر را به ضرب چاقو کشته و سر یکی از آنها را بریده است . 🔴 دست‌کم سه کشته در حمله با چاقو در …

خبر
چرا #انسولین_نیست ؟

چون ۳۰۰ هزار انسولین قلمی احتکار شده، در غرب تهران کشف کرده‌اند. مدیونید فکر کنید از خودشون بوده کار آمریکاست نونشونو تو خون ملت میزنن میخورن . تحریم دارو و قاچاق انسولین . هیچوقت «دارو و غذا» جزو تحریم‌های ایران نبوده! پس چرا حاکمیت ناتوانیش در تهیه‌ی دارو یا کنترل …

خبر
اعتراض کارگران همچنان ادامه دارد!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، محمد شــریعتمداری اعلام کرد: روند همســان سازی حقوق مســتمری بگیران ســازمان تأمین اجتماعی که مورد اعتراض بازنشســتگان مشاغل ســخت و زیان آور واقع شــده، بازنگری می شود و فرآیند بازنگری در این مســیر به پایان نرسیده است و شیوه اجرای نظام همســان سازی حقوق مســتمری …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: