صدور حکم ۱۵ سال حبس برای فرخ پژوهنده در شرایط وخیم جسمی

فرخ پژوهنده، زندانی مبتلا به دیابت حاد در حالیکه در شرایط وخیم جسمی به سر می برد، در بیدادگاه  ضد انقلاب به ۱۵ سال و یک روز زندان محکوم شده و سپس به زندان سقز منتقل شد.

روز شنبه ۴ اردبهشت ماه ۱۴۰۰، زندانی سیاسی فرخ پژوهنده، برای رفتن به بهداری فراخوانده شد. اما به جای بهداری او را به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب منتقل کردند.

وی در این بیدادگاه که توسط قاضی افشاری برگزار شد، به ۱۵ سال و یک روز زندان محکوم شد. اتهام وی «همکاری با گروههای مخالف نظام» اعلام شده است.

به گفته یکی از منابع نزدیک به این زندانی، فرخ پژوهنده بیمار مبتلا به دیابت نوع اول است. وی حین رفتن به دادگاه در شرایط وخیم جسمی و نیمه اغماء قرار داشت.قند خون او در حالی که ناشتا بود به ۳۶۰ رسیده و تعادل نداشت و حتی نمی‌توانست از جایش بلند شود؛ اما با این وضعیت وی را به دادگاه منتقل کردند.

وی در دادگاه هیچ اعتراضی به ۱۵ سال حکم نکرده و فقط از قاضی افشاری خواست که برای زنده ماندن، او را به زندان سقز منتقل کنند که بتواند توسط خانواده‌اش به انسولین دسترسی پیدا کند چرا که در این زندان خواهد مرد.

این زندانی طی روزهای اخیر به دلیل عدم دسترسی به انسولین مناسب به طور مستمر دچار تشنج شده است. به او انسولین ایرانی دادند. در حالی که این انسولین با بدن او مطابقت نداشت.

خانواده وی تعدادی انسولین به بهداری اوین تحویل داده بودند، اما بهداری زندان این انسولین ها را به او نداده و حال وی رو به وخامت گرایید.

فرخ پژوهنده، به دلیل عضویت در کومله بیش از ۶سال در زندان محبوس بوده است. او را جهت برگزاری بیدادگاه به زندان اوین منتقل کرده و پرونده او به دادسرای اوین ارجاع شده بود.

وی طی ۶ سال زندان بارها تحت شکنجه با میله آهنی، نگاه داشتن سرپا به مدت طولانی در سرمای شدید و … قرار گرفته است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: