صدور یکسال حکم حبس تعزیری علیه خلیل کریمی از اعضای هیات مدیره آتحادیه آزاد کارگران

 

photo_خلیل کریمی.jpg

امروز شنبه ۱ دی ماه شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج با احضار خلیل کریمی از اعضای هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران حکم یکسال حبس تعزیزی را به ایشان ابلاغ کرد.

بر اساس این حکم ایشان به اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی با مصادیق شرکت در مراسم روز جهانی کارگر و کمپین رامین حسین پناهی به یکسال حبس تعزیری محکوم شده است که قابل تجدید نظر خواهی در دادگاه تجدید نظر می باشد.

خلیل کریمی یک کارگر ساختمانی و عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران است که در دادگاه از شرکت خود در مراسم روز جهانی کارگر و از حقوق کارگران برای برخورداری از حق اعتراض و تشکل با قاطعیت دفاع کرده است.

پیش تر خلیل کریمی را بطور غیابی به یکسال زندان تعزیری محکوم کرده بودند اما بدلیل اینکه غیبت وی از جلسه دادگاه قبلی موجه بود بار دیگر او را محاکمه و امروز عین همان حکم غیابی را به ایشان ابلاغ کردند.

محکومیت خلیل کریمی به یکسال حبس تعزیزی در شرایطی است که اعتراضات کارگری هر روزه در اقصی نقاط کشور ادامه دارد و حکومتگران هیچ پاسخی به مطالبات ما کارگران جز سرکوب و بگیر و ببند و زندان ندارند.

بدیهی است تداوم سرکوب و به زندان انداختن کارگران از فولاد اهواز و نیشکر هفت تا سنندج و تبریز و تهران نه تنها مفری برای حکومتگران نخواهد داشت بلکه طبقه کارگر ایران را بیش از پیش در ابعاد وسیع اجتماعی به مقابله با وضعیت جهنمی موجود خواهد کشاند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – اول دی ماه ۱۳۹۷

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: