ضرب‌وشتم مجید مقدم، از قربانیان کهریزک در زندان اختصاصی سپاه

مجید مقدم، یکی از شکنجه شدگان و شاهدان جنایت کهریزک که در بند ۸ زندان اوین به سر می برد، اخیرا به بهانه پیدا کردن نوشته منتشر نشده ای از او به جایی خارج از زندان اوین که احتمالا بند یک الف سپاه در شرق تهران بوده، منتقل و مورد ضرب‌وشتم قرار گرفته است.

مقدم که پیش از این با وعده مرخصی و آزادی مشروط از او خواسته بودند تا این موضوع را خبری نکند، حالا با خلف وعده مسوولان قضایی مواجه شده و حتی وعده آزادی او با سیستم دستبند الکترونیک که قرار بوده تا به صورت آزمایشی برای برخی زندانیان انجام شود نیز محقق نشده است.

پاسخ به حیدری‌فر، دلیل لجاجت با مقدم

یکی از بانیان اصلی جنایت کهریزک، علی‌اکبر حیدری فر، بازپرس سابق و معاون وقت سعید مرتضوی است. او امروز به دلیل جرایم مالی و اخلاقی متعدد در بند ۸ زندان اوین است. همان جایی که مجید مقدم نیز در آن بند به سر می برد. اخیرا مصاحبه ای از حیدری فر در روزنامه شرق درباره آن جنایت منتشر شد که پاسخ مجید مقدم به عنوان یکی از شاهدان کهریزک را در همان روزنامه در پی داشت. اما نکته جالب این است که حاج مرادی، دادیار ناظر بر زندان اوین به مادر مجید مقدم بابت جوابیه فرزندش اعتراض کرده و گفته که او حق نداشته در این باره حرفی بزند. یعنی این که حیدری فر که خود او در دادگاه قوه قضاییه محکوم فاجعه کهریزک شناخته شده، حق دفاع از آن جنایت را دارد ولی یکی از قربانیان آن شکنجه‌گاه حق پاسخ ندارد!

حاج مرادی همچنین در پاسخ به مادر مجید مقدم که نسبت به شکنجه فرزندش در خارج از زندان اوین اعتراض کرده، ضمن تکذیب ماجرا عنوان داشته که برو شکایت کن. حرفی که به بسیاری از شکنجه شدگان دیگر هم گفته می شود. نکته قابل توجه این که بعد از ضرب و شتم شدید مقدم در بازداشتگاه سپاه، مدتی او را در همان زندان نگهداری کردند تا آثار شکنجه برطرف شود، با این حال از آن جا که برخی آثار آن باقی مانده بودء به زور از او خواسته بودند تا نوشته ای را امضا کند که طبق آن از پله ها زمین خورده و کبودی ها و شکستگی سرش بابت آن بوده است.

طبق اخبار دریافتی کلمه، علت شکنجه و آزار مقدم نوشته ای بوده که بنا بر ادعای زندانبانان در آن مقدم از اعتصاب غذا به عنوان یک روش اعتراضی دفاع کرده و بنا به برداشت ماموران سپاه، در این نوشته از سایر زندانیان دعوت به اعتصاب شده است.

مجید مقدم در صورت بهره مند نشدن از آزادی مشروط که حق قانونی اوست، تا اسفند ۹۷ دوره محکومیتش به طول می انجامد. این در حالی است که وی با مشکل کمر درد شدید در زندان مواجه است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.