#ضرب وشتم کوروش_باقری،توسط رئیس زندان از بازداشت شدگان آبان زندانی سیاسی هوادار #شاهزاده_رضاپهلوی از روز ۲۶ اسفند در زندان فشافویه دست به اعتصاب غذا زده است.

کوروش باقری یکی از بازداشت شدگان اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ پی از دادن نامه اعتصاب غذا، توسط رئیس زندان مورد ضرب و شتم وحشیانه قرار گرفت.  صبح روز پنج‌شنبه ۲۹ اسفندماه ۹۸ کوروش باقری یکی از بازداشت شدگان آبان ماه محبوس در بند ۲ تیپ ۵ زندان تهران بزرگ پس از اعلام اعتصاب غذا و دادن برگه اعتصاب غذای خود به رئیس بند مورد ضرب و شتم توسط وی قرار گرفت.

رئیس بند ۲ فردی به نام کیوانلو، برگه او را پاره کرده و سپس وکیل بند را صدا زده و گفت او را ببرید و این بچه بازی را تمام کنید.
رئیس بند به زندانیان گفته است: «من فقط نگهدارنده شما هستم و زنده بودن و نبودن شما هیچ ارزشی برای من ندارد.»
او در پیامی درباره علت اعتصاب غذای خود گفته: «شرایط ما بسیار فاجعه‌بار است. ما شرایطی شبیه به زنده‌به‌گوران داریم. درهای بند را بسته‌اند و اجازه خروج از بند و ارتباط با خانواده خود را نداریم. سه زندانی در هفته اخیر در تیپ ۵ زندان فشافویه که ما زندانی هستیم جان خود را از دست داده‌اند.»

این فعال جوان و میهن‌دوستِ اهل شهرری، روز ۳۰ دی‌ماه و بعد از اعتراضات مرتبط با سرنگونی هواپیمای اوکراینی بازداشت شد. علت بازداشت او پست‌هایی است که در یک صفحه اینستاگرامی با حدود پنج هزار دنبال‌کننده منتشر می‌کرد.

یک فرد نزدیک به خانواده کوروش باقری می‌گوید که این خانواده وضع مالی خوبی ندارند و با بازداشت کوروش که نان‌آور خانه بود، شرایط بسیار سختی را سپری می‌کنند.

#صدای_زندانیان_سیاسی_گمنام_باشیم

در پی شیوع گسترده بیماری کرونا در زندان تهران بزرگ و فوت تعدادی از زندانیان براثر ابتلا به کرونا و همچنین بی‌توجهی های مسئولان زندان، شماری از زندانیان سیاسی و بازداشت شدگان آبان ماه محبوس در این زندان از جمله آقای کوروش باقری به این امر اعتراض کرده و برای جلوگیری از زنده به‌گور شدن در زندان و با خواسته آزادی از روز دوشنبه ۲۶ اسفندماه دست به اعتصاب غذای جمعی زدند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: