ضرب و شتم، تحقیر و گرداندن متهمان در سطح شهر تهران با هدف رعب و وحشت در دل مبارزان

خبر

 

هزاران هزار جرج فلوید روزانه در ایران شکنجه میشوند….تحقیر میشوند …قربانیان خاموش فقرو اعتیاد ورنج هایی که چهل ویک سال حکومت سرکوبگر و استبداد سیاه خمینی وخامنه ای به سرزمینمان تحمیل کرد…
مامورانی که باوجود باطوم واسلحه نقاب به چهره دارند از ترس اینکه شناسایی نشوند…خوب میدانند روزی که این دیکتاتوری پوشالی برافتد مردمی که گرسنگی ،تبعیض ونابرابری و دزدی های کلان و اختلاس ها شاید امروز نایی برایشان باقی نگذاشته باشد …اما فردا و فردا ها چطور ؟؟؟!!
به قول زنده یاد فریدون فرخزاد ایران مغول ها و چنگیزهاروبه خودش دیده ….اینها کی باشند که بتونند سرزمین اهورا رو اشغال کنند….
باش تا نفرین دوزخ …
ایران سرزمین نویدهاست
کاوه ها و ارش هاست
چون سیمرغی که از خاکستر خود دوباره برمیخیزد….

شکوفه آذر ماسوله

این متهمان تحت عنوان “ارازل و اوباش” توسط نیروهای نظامی #بازداشت و بدون محاکمه، توسط ماموران نقابدار در سطح شهر و در مقابل انظار عموم مورد تحقیر و ضرب و شتم قرار گرفتند.

این رفتار غیر انسانی واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی برانگیخته است.

ما مردمی که هنوز نمی‌فهمیم غیر از خودمان هیچ کس را نداریم…

من توانایی دیدن این فیلم را تا انتها نداشتم، هربار صدای کتک خوردن آن دو مرد جوان می‌پیچید توی سرم و تنم پر از درد می‌شد، صدای خورد شدن و شکستن تمام وجودشان را می‌شنیدم، چهره‌های جوان و عاصی‌شان تا همیشه در یاد من باقی می‌ماند.
در داعشی بودن حکومت ایران که هیچ شکی نیست، در تمامیت خواهی و اقتدار طلبی پوشالی‌اش هم. در این مطلب نمی‌خواهم در مورد تبعات این حرکت حکومت که منجر به بازتولید چرخه‌ی خشونت و جرم خواهد شد صحبت کنم.
اما معنی مسئولیت شهروندی چیست؟ آن شهروندانی که ماسک سیاه زده‌اند و متهمین را کتک می‌زنند شرف و انسانییت‌شان را در مقابل پول فروخته‌اند. حکومت برای به حرکت درآوردن ماشین سرکوبش نیاز به ابزار و پیچ و مهره دارد، این مامورها ابزارهای ماشین سرکوبند به قیمتی ناچیز.
اما ما مردم چرا باید ابزار سرکوب باشیم؟ چرا باید خریدار این فاجعه‌ی ترسناک باشیم؟ چرا باید بایستیم و کتک خوردن یک انسان اسیر را نگاه کنیم؟ من نمی‌گویم باید از مردم توقع داشت که به پلیس و ماموران حمله کنند، مقابل گلوله ایستادن آسان نیست، و می‌دانیم که رژیم بی‌هیچ ملاحظه‌ای می‌کشد.
اما آیا نباید از خودمان توقع داشته باشیم که تماشاگر چنین خشونتی نباشیم، آیا نمی‌شد این مردم همیشه حاضر در صحنه!همه با هم پشت‌شان را به این رژه‌ی قرون وسطایی بکنند؟ نمی‌شد همه با هم در کنار همان خیابان بنشینند و فریاد بکشند تا صدای شکستن آن دو مرد جوان در هیاهوی فریاد اتحاد مردم بدیل به فریاد همراهی شود؟ نمی‌شد همه با هم فقط دست روی چشم‌هایشان بگذارند و سکوت کنند؟ می‌شد، به راحتی هم می‌شد.
آیا در آن صورت حکومت دیگر چنین رژه‌ای را اجرا نمی‌کرد؟ حتما می‌کرد اما در آن صورت دیگر ما مردم پیچ و مهره‌ی ماشین سرکوبش نبودیم. در آن صورت ما مردمی بودیم که مبارزه‌ را یاد گرفته بودیم، ما مردمی بودیم که مسئولیت شهروندی داشتیم و در وجودمان مهر به انسانییت نمرده بود. تاکید می‌کنم که در شقاوت این حکومت هیچ هیچ هیچ شکی نیست اما ما هم همان مردمی هستیم که به تماشای اعدام می‌رویم. ما مردمی که هنوز نمی‌فهمیم غیر از خودمان هیچ کسی را نداریم…
پ.ن: فیلم را منتشر نکردم چون دیدنش بسیار آزاردهنده بود…

برگرفته از تلگرام مهتاب قربانی

عمار ملکی استاد علوم سیاسی و فعال سیاسی نوشت:
“‏میدانیم #جاعش با اشرار و اوباش اصلی رابطه خوبی دارد و از آنها نیرو میگیرد؛ سابقه استخدام آنها برای آدم‌کشی در سوریه و سرکوب سال ۸۸ و ۹۸ را همه میدانیم.
چند مجرم خُرد را وحشیانه در کارناوال خیابانی میزنند، به این امید که در مردم ایجاد ترس کنند و به تبهکاران حاکم، احساس امنیت دهند!”

رضا ویسی خبرنگار و تحلیل‌گر سیاسی  می‌گوید:
“‏ناجا از ۲۰ مرداد و با مصوبه شورای امنیت کشور،در تمام استان‌ها قرارگاه مبارزه با اراذل و اوباش راه‌اندازی کرده است. همزمان،سپاه‌های استانی”تیم های ضربت محلات” در همه شهرها ایجاد کرده‌اند. هدف اصلی هر دو،سرکوب هسته‌ها و حلقه‌های اولیه اعتراضات در محلات است.اراذل و اوباش بهانه است.”

 

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
درخواست مادر منوچهر بختیاری از مردم: «صدای #منوچهر_بختیاری باشید»

منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری از جانبختاگان آبان ۱۳۹۸ از تاریخ ۲۳ تیر ۱۳۹۹ در بازداشت خودسرانه به سر می‌برد. او تنها به خاطر حقیقت طلبی و دادخواهی زندانی شده است و باید بی‌درنگ و بدون قید و شرط آزاد شود. مقامات ایرانی باید به جای آزار و تعقیب قضایی …

خبر
🔴محکومیت قطعی #علیرضا_علی_نژاد به تحمل ۸ سال حبس تعزیری

یکشنبه ۲۷ مهر ماه ۱۳۹۹، علیرضا علی نژاد، توسط شعبه ۳۶ بیدادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست احمد زرگر، با اتهامات اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور, توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام در مجموع به تحمل ۸ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در …

خبر
پرونده سازی و اتهام جدید #نیلوفر_بیانی، فعال محیط زیست وزندانی سیاسی

🔴#نیلوفر_بیانی، زندانی سیاسی در پرونده جدید تفهیم اتهام شد یکشنبه ۲۷ مهر ماه ۱۳۹۹، جلسه بازپرسی و تفهیم اتهام نیلوفر بیانی، زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین برگزار شد. طی روزهای گذشته، نیلوفر بیانی، فعال محیط زیست و زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین پس از …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: