ضرب و شتم زندانی سیاسی مریم ابراهیم وند، نویسنده، کارگردان در زندان قرچک

ضرب و شتم و نقض مضاعف اصل تفکیک جرایم در قرچک

مریم ابراهیم وند، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده سینما امروز شنبه ۶ دیماه همراه با ضرب و شتم از بند ۸ زندان قرچک ورامین به بند مادران این زندان منتقل شد. این زندانی اکنون بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در کنار زندانیان متهم به جرائم خشن بسر می‌برد. خانم ابراهیم وند در تاریخ ۲۳ آذرماه امسال نیز همراه با شمار دیگری از زنان زندانی سیاسی توسط ماموران گارد زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

«ماموران زندان حدود سه هفته پیش به خانم ابراهیم وند گفتند باید به بند ۶ منتقل شود که او در پاسخ به آنها گفت در بند فعلی اصل تفکیک جرائم به صورت کامل رعایت نشده و حال بنا بر این اصل تفکیک چون اتهام من سیاسی است حاضر به جابجایی به بندی که زندانیان جرائم خشن در آن نگهداری می‌شوند نیستم. پس از آن مسئولان زندان اقدام به غیرفعال‌کردن کارت تلفن وی کردند و او از حق تماس با خانواده‌اش از داخل بند محروم شد.
خانم ابراهیم وند امروز از مسئولان زندان خواست اجازه دهند با خانواده خود تماس بگیرد و پس از موافقت با درخواستش او را به یکی از اتاق‌های کارکنان زندان منتقل کردند. پس از پایان تماس یکی از ماموران یگان حفاظت زندان به نام خانم نصیری پای راست وی را با باتوم مورد ضرب و شتم قرار داد و نهایتا به بند مادران که زندانیان مرتبط با اتهامات قتل و مواد مخدر در آن نگهداری می‌شوند، منتقل شد. به خانم ابراهیم وند گفته‌اند این اقدام با دستور امین وزیری، بیدادیار ناظر بر زندانیان سیاسی صورت گرفته است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: