ضرب و شتم وتداوم اعتصاب غذا داوودقاسم زاده زندانی قطع نخاعی و بهاالدین قاسم زاده در زندان ارومیه

داوود قاسم زاده، زندانی بیمار در زندان ارومیه که با آسیب دیدگی نخاع مواجه است و از تاریخ ۱۳ اسفندماه در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی در اعتصاب غذا بسر می‌برد، به همراه برادرش بهالدین قاسم زاده توسط ماموران زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته و به سلول انفرادی منتقل شدند. داوود قاسم زاده در تاریخ ۱ اسفندماه امسال به علت پارگی مجاری ادراری به بهداری زندان منتقل شد و دکتر متخصص نیاز به عمل جراحی این زندانی را ظرف ۱۰ روز ملزم دانسته بود. با این حال تاکنون از اعزام این زندانی جهت عمل جراحی ممانعت به عمل آمده است. وی به دلیل عدم رسیدگی پزشکی از تاریخ ۱۳ اسفندماه دست به اعتصاب غذا زده است.
ضرب و شتم این دو زندانی، در روز شنبه ۲۴ اسفند ۹۸ در پی اعتراض بهاالدین قاسم زاده به وضعیت برادرش و عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت او صورت گرفته است. داوود قاسم زاده که در وضعیت نامساعد جسمی بسر می‌برد علیرغم بروز عفونت و درد شدید بدون رسیدگی پزشکی بر روی یک برانکارد در اتاق افسرنگهبانی زندان نگهداری می‌شد.
در این مدت بدن داوود دچار عفونت شده و سوند اداراش نیز روی زمین رها شده بود. روز گذشته برادرش بهاالدین در اعتراض به این وضعیت یک پتو را آتش زده و خواستار اعزام داوود به بیمارستان و رسیدگی پزشکی به وی شد. اما در جواب این اعتراض چند تن از مسئولان زندان به نام‌های مهرعلی فرهنگ، مدیریت داخلی زندان، جواد محمدی مسئول بازرسی، امیر قره باغی افسرنگهبان، آذرنیا حفاظت زندان، پیمان خانزاده نگهبان زندان و خوشبخت کلیددار زندان به ضرب و شتم این دو برادر با باتوم پرداختند و در نهایت آنها را به سلول انفرادی منتقل کردند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: