فایل صوتی سهیلا حجاب زندانی سیاسی از زندان کرمانشاه:
حکومت جمهوری اسلامی دشمن آزادی، آرامش، عدالت، هنر و اندیشه است
۱۱ بهمن ۱۴۰۰

صدای او را تا آخر بلند کنید و در خانه، اتوبوس، محل کار و همه جا پخش کنید

تا انتها ببینید و نشر دهید

زندان او را تغییر دادند تا فریادش را خفه کنند ولی نتوانستند.

🔹 صدای زندانیان سیاسی باشیم شعار نیست؛ یک وظیفه ملی، مبارزاتی و آزادیخواهانه است!

سهیلا حجاب در پی اعتراض به کیفیت پایین غذای زندان و وضعیت نامناسب تغذیه زندانیان محبوس در بند زنان کانون اصلاح و تربیت کرمانشاه، توسط رئیس حفاظت زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته و مسئولان زندان وی را تهدید به پرونده‌سازی و تبعید مجدد کرده‌اند.

سایر زندانیان نیز به محرومیت از حق برقراری تماس و ملاقات با خانواده‌های خود تهدید شده‌اند.

گفته می‌شود که زندانیان در اعتراض به کیفیت پایین غذا از روز دوشنبه ۱۱ بهمن‌ ماه از تحویل سهمیه غذای زندان خودداری کرده‌اند.

خانم حجاب از سال ۹۷ تاکنون به دلیل انتقاد و کنشگری سیاسی و مدنی علیه جمهوری اسلامی، چندین بار بازداشت شده و در حال حاضر دوران محکومیت حبس را سپری می‌کند.

از روز دوشنبه ۱۱ بهمن‌ماه ۱۴۰۰، زندانیان محبوس در بند زنان کانون اصلاح و تربیت کرمانشاه از تحویل سهمیه غذا خودداری کرده‌اند.
این امر در اعتراض به کیفیت پایین غذا در روزهای اخیر صورت گرفته است. در جریان این اعتراض سهیلا حجاب توسط رئیس حفاظت زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته و مسئولان زندان علاوه بر تهدید او به پرونده سازی، سایر زندانیان را به محرومیت از تماس و ملاقات تهدید کردند.
«روز اول سهیلا حجاب غذای سوخته زندان را پیش رئیس زندان برد و گفت ببینید خود شما میتوانید این غذای سوخته و بی کیفیت را بخورید؟ در مقابل رئیس زندان و افسرنگهبانی میگویند بودجه نداریم و غذا همین است. سهیلا حجاب در بازگشت به بند با تزئینات به مناسبت دهه فجر روبرو میشود و میگوید به جای صرف هزینه برای تبلیغات این هزینه رو برای غذای زندانیها انجام بدید. بین افسر نگهبانی و سهیلا درگیری لفظی پیش آمده و رییس حفاظت زندان به نام لیلا حسینی نیا وارد شده و در واکنش به اعتراضات خانم حجاب ضربه ای قفسه سینه او زده و با آینه به صورت او میکوبد.»

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: