بار دیگر مأموران شهرداری، این بار در منطقه ۲۱ تهران، و زمانی که این کودک در حال جستجوی مواد بازیافتی در سطل زباله بود، وی را مورد ضرب و شتم قرار داده و او از ناحیه پیشانی و صورت مصدوم شده است.
زباله را “طلای کثیف” لقب داده اند. هزاران کودک بخاطر فقر و تنگدستی خود و خانوادهایش به “شغل” زباله گردی روی میآورند. اما شهرداری‌ها بی‌شرمانه این کودکان را به اسارت میگیرند تا این طلای کثیفِ جمع آوری شده توسط این بردگان خردسال را هر طور که خود میدانند به فروش برسانند. به گفته مرتضی طلایی، رئیس پلیس اسبق تهران روزانه ۲۰ میلیارد تومان رانت در مافیای زباله، این طلای کثیف، بین افراد جابجا می‌شود، و یا بقول سایت «شهر» در شهریور ۹۹ بسیاری از پیمانکاران در قرارداد با شهرداری‌ها برای جمع‌آوری زباله‌ها آنقدر پول به جیب زده‌اند که حالا میلیاردر شده‌اند. این بخش از اقتصاد در ایران همچون دیگر بخش‌ها تحت کنترل باندهای مافیایی است.
هزاران کودکان در ایران بخاطر فقر و تنگدستی خود و خانواده‌شان و هم چنین سیستم ظالمانه آموزش و پرورش بجای تحصیل در مدارس به زباله گردی روی میآورند. بنا به گفته علیرضا کاظمی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش روز ۱۵ آبان در یک گردهمایی در تهران “حدود ۲۱۰ هزار دانش آموز دوره ابتدایی و حدود ۷۶۰ هزار دانش آموز دوره متوسطه، تارک تحصیل هستند که این یک آسیب جدی است”. این شرایط دیگر برای بشریت آزادیخواه و برابری طلب قابل تحمل نیست و باید به این وضعیت پایان داد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: