عباس واحدیان شاهرودی, فعال مدنی توسط شعبه ۵ بیدادگاه انقلاب مشهد تفهیم اتهام شد

“عباس واحدیان شاهرودی”, فعال مدنی و نویسنده ساکن مشهد, محبوس در زندان وکیل آباد مشهد از بابت اتهامات سیاسی شعبه ۵ بیدادگاه انقلاب مشهد به ریاست “قاضی مظلوم” مورد تفهیم اتهام قرار گرفت و ظرف مدت ۱۰ روز آینده با حضور وکیل انتخابی اش در جلسه محاکمه حاضر خواهد شد. همچنین این فعال مدنی از بند ۵ اندرزگاه ۱۰۴ به بند مشاوره ۲ در این زندان منتقل شد و در حال حاضر با توجه به ابتلا به بیماری عفونت ریه از حق دسترسی به خدمات پزشکی در این زندان محروم مانده است.

عدم رسیدگی از سوی بهداری زندان و عدم اعزام وی به مرکز درمانی خارج از زندان علیرغم درخواستهای کتبی مکرر به مسئولان زندان وکیل آباد و ممانعت آنها از اعزام این زندانی سیاسی به مرکز درمانی به بیماری عفونت ریه مبتلا شده است و در صورت عدم توجه برای درمان احتمال ابتلای وی به بیماری سل دور از ذهن نیست.

روز پنجشنبه ۲۵ مهر ماه ۱۳۹۸, “عباس واحدیان شاهرودی”, فعال مدنی و نویسنده ساکن مشهد و محبوس در زندان وکیل آباد در این شهر پس از اعزام به محل شعبه ۵ دادگاه انقلاب مشهد به ریاست “قاضی مظلوم”, از بابت اتهامات “اقدام علیه امنیت ملی”, “براندازی نظام”, “تبلیغ علیه نظام”, “مصاحبه با رسانه های معاند نظام”, “تشویش اذهان عمومی”, “توهین به رهبری”, “توهین به روح الله خمینی”, “تشکیل گروه و دسته تلگرامی به قصد برهم زدن امنیت ملی” و “نشر اکاذیب”, “اجتماع و تبانی” و “ارتباط با گروههای معاند نظام” و چند اتهام دیگر مورد تفهیم اتهام قرار گرفت و با توجه به عدم حضور وکیل مدافع با توجه به اعلام دفتر شعبه مذکور جلسه دادرسی  ظرف روهای آتی برگزار خواهد شد. همچنین عباس واحدیان شاهرودی از بند ۵ اندرزگاه ۱۰۴ به بند مشاوره ۲ در همین زندان منتقل شد. این انتقال در حالی صورت گرفت که این زندانی سیاسی به دلیل ابتلا به بیماری عفونت ریه از حق دسترسی به دارو و درمان محروم مانده و هیچگونه توجهی به وضعیت جسمی وی از سوی مسئولان زندان نشده است.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.