عبدالله لرستانی شهيد راه آزادي یک تنه با ۷۰ مامور امنیتی جنگید و آنها را به زانو درآورد

عبدالله لرستانی فرزند دلاور مردم اندیمشک در روز شنبه ۲۵ آبان ۹۸ در جریان اعتراض سراسری، فرمانداری اندیمشک و خانه نماینده مجلس به نام حسنوند را به رگبار بسته بود.
این شهید قهرمان پس از گذشت چند روز، از طریق دوربین مخفی و لباس شخصی های وزارت اطلاعات که از این صحنه فیلم برداری کرده بودند شناسایی شد.
بعد از این صحنه نیروهای اطلاعاتی بدنبال عبدالله بودند. حتی به مدت چند روز پدر عبدالله را دستگیر و از او بازجویی کردند و از او می‌خواستند که در برگه بنویسد که اگر محل عبدالله را پیدا کرد به ما اطلاع بدهد. که پدرش سرباز میزند و قبول نمیکند.
سرانجام پس از مدتی از طریق مخبرها و خبر چینهای اطلاعات، محل مخفی شدن عبدالله لو میرود و در۱۲ آذرماه نزدیک به ۷۰ مامور اطلاعاتی، سپاهی، انتظامی و لباس شخصی‌ با سلاح گرم و آمبولانس و شلیک گاز اشک آور در محله «کوی لور» بهمراه فیلمبرداری با پهباد، عبداله را محاصره میکنند.
اما عبدالله قهرمان دست به مقاومت زده و اقدام به دفاع از خود میکند و نزدیک به یک ساعت و نیم با ماموران به درگیری ادامه می دهد.

عبدالله قهرمان دست به مقاومت زده و اقدام به دفاع از خود میکند و نزدیک به یک ساعت و نیم با مزدوران به درگیری ادامه می دهد. مزدوران که مستاصل شده بودند اقدام به شلیک گاز اشک‌‌آور می کنند. اما عبدالله تسلیم نشده و به درگیری و مقاومت ادامه می دهد.
نهایتا تک‌تیراندازهای رژیم عبدالله را هدف قرار داده و او را از ناحیه ران پا زخمی می کنند و سپس با یک گلوله دیگر به پیشانی او شلیک می کنند که عبدالله قهرمان بشهادت می رسد.
لازم به توضیح است که شدت گاز اشک آورهای شلیک شده، آنقدر شدید بوده که تمامی افراد و خانواده ها و همسایه های محل، بدلیل خفگی شدید روانه بیمارستان می شوند.
سرانجام ماموران رژیم با آمبولانس پیکر بی جان عبدالله را به اهواز منتقل می کنند. عبدالله که در ۱۲ آذر ۹۸ قهرمانانه به شهادت رسید، در بین جوانان شهر اندیمشک به سمبلی از مقاومت تبدیل شد».
همچنین بنابر اخبار دریافتی روز سه شنبه ۱۹ آذر ۹۸ که مراسم تدفین عبدالله برگزار شد، رژیم در وحشت از شکل گیری هرگونه اعتراض یک یکان ضدشورش خودش را از اهواز به اندیمشک منتقل کرده و آنها را در کلانتری ۱۱ اندیشمک بحالت آماده‌باش مستقر کرده بود

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: