عدم اعزام به بیمارستان؛ اعتصاب غذای مجتبی داداشی در زندان سبزوار

مجتبی داداشی جوردهی، دانشجوی رشته علوم سیاسی و زندانی محبوس در زندان سبزوار از هفته گذشته با عفونت دستگاه تنفسی مواجه شده است. علیرغم پیگیری و درخواست این زندانی با اعزام وی به بیمارستان خارج از زندان و رسیدگی پزشکی مخالفت شده است. آقای داداشی با وجود وضعیت نامناسب جسمی در اعتراض به این رفتار از ظهر روز جاری دست به اعتصاب غذا زده است. این موضوع باعث افزایش نگرانی خانواده وی شده است.

امروز دوشنبه ۲ اردیبهشت‌ماه ۹۸، مجتبی داداشی، زندانی محبوس در زندان سبزوار در اعتراض به بی توجهی مسئولین زندان نسبت به وضعیت نامناسب جسمی و مخالفت با اعزام به بیمارستان دست به اعتصاب غذا زده است.

یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی به گزارشگر هرانا گفت: “مجتبی داداشی از روز پنجشنبه به بیماری عفونت شدید در دستگاه تنفسی مبتلا شده است.
شرایط جسمی وی به دلیل عدم رسیدگی پزشکی و بی توجهی مسئولان بسیار نامناسب بوده و طی دو روز اخیر عفونت به چشم وی نیز سرایت کرده است. آقای داداشی بصورت شفاهی و کتبی درخواست اعزام به بیمارستان داده و با مخالفت و بی توجهی مسئولین زندان مواجه شده است. اعتصاب غذای آقای داداشی در کنار مشکل بیماری ایشان باعث افزایش نگرانی خانواده وی شده است”.

وی همچنین افزود: “وضعیت نامناسب نگهداری زندانیان در زندان سبزوار، نابسامان بودن وضعیت بهداشتی این زندان و همچنین رطوبت هوا باعث بروز بیماری‌های مختلف ما بین زندانیان است”.

مجتبی داداشی در پی انتشار یک ویدئوی انتقادی در ارتباط با نظام حاکم بر ایران در تاریخ ۲۴ بهمن ماه ۹۷، پس از احضار به شعبه ۳ دادسرای عمومی و انقلاب سبزوار و تفهیم اتهام، بازداشت و در تاریخ ۲۷ بهمن‌ماه ۹۷، با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

گفتنی است در زمان بازداشت بر خلاف میل آقای داداشی و به جهت تحقیر او به دستور مامورین امنیتی مو و ریش وی را به طور کامل تراشیده بودند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: