علیرضا علی‌نژاد برادر مسیح علی‌نژاد به هشت سال زندان محکوم شد

خبر
2

۸ سال زندان به جرم برادر بودن!

‏ظهر امروز، چهارشنبه ٢۵ تیر ماه ١٣٩٩
حکم ٨ سال زندانِ موکل ‎#علیرضا_علینژاد
از سوی شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی مقیسه به ما ابلاغ شد.
۵ سال بابتِ اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور
٢ سال بابتِ توهین به رهبری
١ سال بابتِ تبلیغ علیه نظام
این حکم بدوی است»

علی علی‌نژاد، تنها به خاطر پشتیبانی از خواهرش #مسیح_علینژاد و برای تحت فشار قرار دادن او به زندان محکوم شده است.

این مرد اسمش علیرضا علینژاد است. هشت سال حکم گرفته است. هیچ جرمی مرتکب نشده است، دادگاه گفته به مقام معظم رهبریشان اهانت کرده است! همه میگویند فقط به خاطر اینکه حاضر نشده علیه خواهرش مسیح علینژاد حرف بزند، توهین کند، با بازجوهای بیست و سی در صدا و سیما مستند بسازد، باید هشت سال آزگار پشت میله های زندان بماند. البته اگر حکومت، بزودی، یعنی تا قیام بعدی دوام بیاورد!
درست است که علیرضا برادر کسی است، ولی مقاومتش دیگر مال خودش میباشد. مقاومت کردن و نه گفتن ارثی نیست، یک انتخاب است. علیرضا میداند که دو کودک چشم به راه دارد. میداند که اگر با سناریوی نظام همکاری کند، آزادش میکنند تا برود و بزرگ شدن بچه هایش را شاهد باشد. تا برود نزد همسرش و نزد مادر پیرش که چشم به راهش میباشند. علیرضا حتی میداند که الان ما و مردم مستندهای این حکومت را به هیچ میگیریم و با پوزخند رد میکنیم و پشیزی ارزش نمیگذاریم چون میدانیم موقعیت زندانی چقدر سخت است. با اینحال علیرضا نمی رود. زیر بار نمیرود. تصمیم میگیرد که بایستد. اول به خاطر خودش، بعدن به خاطر فرزندانش، همسرش و مادرش و خواهرش. برای اینکه این مرد با ایستادنش دیوار نه بزرگ مردم ایران را به این حکومت، به سهم خودش بالاتر میبرد! برای اینکه این دیوار را جوانان ایران طی نسل های مختلف، خشت به خشت با زندگی و جوانی خودشان در یک مقاومت خونین بالا برده اند!
چقدر باید فشار آورده باشند که او را بشکنند. ولی ایستاده است. بطور قطع یک روزی این دخترک که کنارش ایستاده و چشمانی پر از سئوال دارد، از پدرش به قهرمانی یاد خواهد کرد. کسی که هم خواهر برادری را در ارتفاع بالایی یادش داد، هم ایستادن پای آزادی و عدالت را!

علیرضا علینژاد باید آزاد شود. زندانی کردن او مصداق کامل گروگانگیری و تروریسم دولتی است!
درود بر همه زندانیان سیاسی که تحت بدترین شرایط قهرمانانه ایستاده اند!

۲ دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
پیام زندانی سیاسی پیروز منصوری در پاسخ به ادعای اعزام زندانیان به مراکز درمانی

در پی ادعاهای اخیر سخنگوی قوه قضاییه مبنی بر اینکه زندانیان به مراکز درمانی خارج از زندان منتقل می شوند، زندانی سیاسی پیروز (محمدعلی) منصوری طی پیامی به دروغ بودن این ادعا پرداخت و نوشت این ادعا «دروغی است که مرغ های پخته تاریخ را هم به خنده وا می …

خبر
مولود حاجی‌زاده یکی دیگر ازروزنامه‌نگارانی که به دلیل سوال درباره کشتار آبان به زندان محکوم شد

مولود حاجی‌زاده، روزنامه‌نگار در رشته توییتی نوشت: «برای اینکه نوشتم چرا در آبان ۱۵۰۰ نفر کشتید یکسال حبس گرفتم، برای اینکه گفتم چرا به هواپیما شلیک کردید، به جزای نقدی محکوم شدم، حالا دو سال حکم پرونده قبلی هم از تعلیق درآورده‌اند و بنا به اجرایش دارند.» مولود نوشت که …

خبر
مقاومت شهروندی با منصور اسانلو : با تکیه بر تلاش های کارگران و مزد بگیران بعنوان اساس نیروهای دموکراسی خواه،

با تکیه بر تلاش های کارگران و مزد بگیران بعنوان اساس نیروهای دموکراسی خواه، همبستگی های بزرگ‌تر را در مسیر های سیاسی پیشنهاد می‌کند . مسیر دموکراسی از تقاطع و اتحاد تشکل های. مردمی مثل سندیکاها می گذرد.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: