علیرضا علی‌نژاد برادر مسیح علی‌نژاد به هشت سال زندان محکوم شد

خبر

۸ سال زندان به جرم برادر بودن!

‏ظهر امروز، چهارشنبه ٢۵ تیر ماه ١٣٩٩
حکم ٨ سال زندانِ موکل ‎#علیرضا_علینژاد
از سوی شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی مقیسه به ما ابلاغ شد.
۵ سال بابتِ اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور
٢ سال بابتِ توهین به رهبری
١ سال بابتِ تبلیغ علیه نظام
این حکم بدوی است»

علی علی‌نژاد، تنها به خاطر پشتیبانی از خواهرش #مسیح_علینژاد و برای تحت فشار قرار دادن او به زندان محکوم شده است.

این مرد اسمش علیرضا علینژاد است. هشت سال حکم گرفته است. هیچ جرمی مرتکب نشده است، دادگاه گفته به مقام معظم رهبریشان اهانت کرده است! همه میگویند فقط به خاطر اینکه حاضر نشده علیه خواهرش مسیح علینژاد حرف بزند، توهین کند، با بازجوهای بیست و سی در صدا و سیما مستند بسازد، باید هشت سال آزگار پشت میله های زندان بماند. البته اگر حکومت، بزودی، یعنی تا قیام بعدی دوام بیاورد!
درست است که علیرضا برادر کسی است، ولی مقاومتش دیگر مال خودش میباشد. مقاومت کردن و نه گفتن ارثی نیست، یک انتخاب است. علیرضا میداند که دو کودک چشم به راه دارد. میداند که اگر با سناریوی نظام همکاری کند، آزادش میکنند تا برود و بزرگ شدن بچه هایش را شاهد باشد. تا برود نزد همسرش و نزد مادر پیرش که چشم به راهش میباشند. علیرضا حتی میداند که الان ما و مردم مستندهای این حکومت را به هیچ میگیریم و با پوزخند رد میکنیم و پشیزی ارزش نمیگذاریم چون میدانیم موقعیت زندانی چقدر سخت است. با اینحال علیرضا نمی رود. زیر بار نمیرود. تصمیم میگیرد که بایستد. اول به خاطر خودش، بعدن به خاطر فرزندانش، همسرش و مادرش و خواهرش. برای اینکه این مرد با ایستادنش دیوار نه بزرگ مردم ایران را به این حکومت، به سهم خودش بالاتر میبرد! برای اینکه این دیوار را جوانان ایران طی نسل های مختلف، خشت به خشت با زندگی و جوانی خودشان در یک مقاومت خونین بالا برده اند!
چقدر باید فشار آورده باشند که او را بشکنند. ولی ایستاده است. بطور قطع یک روزی این دخترک که کنارش ایستاده و چشمانی پر از سئوال دارد، از پدرش به قهرمانی یاد خواهد کرد. کسی که هم خواهر برادری را در ارتفاع بالایی یادش داد، هم ایستادن پای آزادی و عدالت را!

علیرضا علینژاد باید آزاد شود. زندانی کردن او مصداق کامل گروگانگیری و تروریسم دولتی است!
درود بر همه زندانیان سیاسی که تحت بدترین شرایط قهرمانانه ایستاده اند!

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
‏. ‎#منوچهر_بختیاری_کجاست

هشدار بی بی زهرا مادر منوچهر بختیاری به خامنه ای و مزدورانش!   🔴 باید سکوت را شکست و دادخواه عزیزانمان باشیم. یادمان باشد ما هیچ راهی به غیر از پیروزی در برابر دیکتاتور نداریم!  

خبر
🔴بیانیه کانون نویسندگان ایران درباره سه نویسنده زندانی:

مسئولان امنیتی و قضایی می‌خواهند معترضان و مخالفان را به قربانگاه بفرستند کانون نویسندگان ایران با انتشار بیانیه‌ای خواستار آزادی بی قید و شرط سه عضو این کانون به نام‌های رضا خندان، بکتاش آبتین، و کیوان باژن شده است. کانون نویسندگان ایران در بیانیه خود که روز دوشنبه هفتم مهرماه …

خبر
‍ کسی که به مردم “خس و خاشاک” گفت، امروز با آنجلینا جولی ازنابرابری در جهان سخن می گوید…

رو که نیست سنگ پای قزوین هم در مقابل جمهوری اسلامی کم آورده است. “#محمود_احمدی_نژاد، در تائید سخنان #آنجلینا_جولی، هنرپیشه مشهور آمریکایی علیه تبعیض و سلطه‌جویی گفت: «با سخنان جولی در مورد “وجود تبعیض بنیادین در جهان” موافق هستم. برای اصلاح وضع جهان همه با هم و متحد تلاش خواهیم …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: