علی خامنه ای، سهمیه آب و غذای کارگران معترض را قطع کرد

گزارش

تشکلی تحت عنوان “کمیته دفاع از اعتصابات کارگران” با اعلام موجودیت خود در نخستین بیانیه از اعمال فشار دستگاه‌های تابع نظام بر کارگران اعتصابی خبر داد.

کمیته دفاع از کارگران اعتصابی نفت، گاز و پتروشیمی با انتشار بیانیه نوشت؛ کارفرمایان و دولت نه تنها به خواست و مطالبات کارگران پاسخ مثبت نداده‌اند، بلکه در گرمای ۶۰ درجه عسلویه با خالی کردن تانکرهای آب مصرفی کمپ‌ها و حذف جیره غذایی کارگران، تلاش می‌کنند که عملا ادامه حضور کارگران در کمپ‌ها را ناممکن کنند.

در این بیانیه با اشاره به معضلات محیط کار و استراحت کارگران آمده است که در این کمپ‌های غیر بهداشتی و فاقد امکانات اولیه، در هر اتاق ۹ کارگر مجبورند که در کنار هم بخوابند.

این گزارش می‌افزاید: در بسیاری از اتاق‌ها مساحتی کمتر از یک متر به هر نفر می‌رسد.

با گذشت چند روز از اعتصاب کارگران پیمانی در عسلویه؛ کارگران دیگر شرکت‌های پیمانی که در شرایط مشابهی بسر می‌برند نیز به اعتصاب پیوستند و این اعتصاب جنبه فراگیر و سراسری یافته است.

همچنین در ادامه این بیانیه تاکید شده است که کارفرمایان بی شرمانه به کارگران اعلام کرده‌اند که یا با شرایط گذشته به کار برگردید و یا تصویه حساب کنید و بروید.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گزارش
تجمع اعتراضی بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد اصفهان

تجمع اعتراضی بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد اصفهان روز یکشنبه ۷ آذرماه جمعی از بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد اصفهان مقابل ساختمان این صندوق تجمع کردند. این بازنشستگان خواستار تحقق مطالبات معیشتی و حقوقی خود هستند . بازنشستگان صندوق فولاد هر یکشنبه در اعتراض به عدم …

گزارش
مرگ کارگر تصفیه‌خانه فاضلاب مهاباد بر اثر سقوط به لاگون هوادهی

  کارگر خدماتی تصفیه‌خانه فاضلاب شهر مهاباد بر اثر سقوط به لاگون هوادهی، جان خود را از دست داد. محمد معروفی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان مهاباد با تایید این خبر اظهار داشت: صلاح خالدی کارگر شاغل در تصفیه‌خانه مهاباد در حین نظافت به لاگون تصفیه سقوط کرد و …

گزارش
آغاز اعتراضات دوباره در اصفهان شنبه ششم آذر مردم هنوز درخیابان هستند

ششم آذر ۱۴۰۰ خورشیدی : حضور نیروهای سرکوبگر بی فایده است! اصفهان همچنان می خروشد! عکس ها و گزارش هایی که بدلیل کم کردن سرعت اینترنت توسط رژیم تازه بدست ما رسیده است. تیم خبری خبرگر

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: