فایل صوتی بیدادگاه #نوید_افکاری که امیدوار به تغییر این نظام میشوی!

ویدیو ها

درود بر قهرمانی ات. سلام به جنگ ات. نبردی ناعادلانه را بردی! سلام و درود بر تو که باعث غرور آدم، باعث افتخار و عامل تولید امید به تغییر این نظام میشوی!

در بخشی از این فایل صوتی، نوید افکاری سعی در ارائه دفاع در مقابل قاضی دارد که با برخورد تند و تحقیرآمیز قاضی مواجه می‌شود و او را مجبور می‌کنند سر جای خود نشسته و سکوت کند.

او در قسمت دیگری از صحبت‌های خود در دادگاه می‌گوید: سه ماه من در اطلاعات بودم با ماسک و عینک و کلا از من بازجویی گرفته و شکنجه می‌دادند. آیا این افراد در دادگاه حاضر هستند یا نیستند؟

یک لحظه تصور کنید شما را دستگیر کرده اند، کلی زدند، شکنجه کرده اند. خانواده تان را هم مرعوب کرده اند که اگر حرف بزنید، فرزندتان را میکشیم. هنوز بیرون این زندان اصلن کسی نمیداند که شما هم یک مبارزید. نه بی بی سی دم به دقیقه شما را زیر نورافکن گذاشته، نه هیچ رسانه ایی میداند شما کی هستید. هیچ منبع امید و پشتوانه ایی در بیرون سراغ ندارید. با این وجود به جای اینکه کز کنید، جنگ اول و آخر زندگیتان را میکنید، درست در قفسی که به اسارت گرفته شده اید.
سئوال من این است این نیرو در درون یک آدم تنها در مقابل یک سیستم، یک نظام، یک شبکه جنایتکار حرفه ایی چیست؟ از کجا می آید که یک آدمی را کل اینها نمیتوانند زمین بزنند. نوید افکاری یک تاریخ است. جمهوری اسلامی مستند درست کرد، بمباران تبلیغاتی کرد تا ایران یکی از مهمترین شخصیتهای عدالت طلب خودش را نشناسد. به نظر من هنوز هم نمیدانیم این آدم چه کرده و چگونه جنگیده است.
الان که یکی یکی نوار دفاعیات نوید افکاری منتشر میشود، آدم واقعن متوجه میشود که این جوان چه جنگ تن به تنی را تنهایی پیش برده است. چه اعتقاد عمیقی به عدالت داشته است. چه باوری به جایگاه خودش به عنوان انسان داشته است. قاضی دادگاه میگوید بشین سر جات، میگوید من میخواهم از خودم دفاع کنم. تاکید میکند که شکنجه شده. عدد به عدد اتهامات را با دلیل و مدرک رد میکند. دادگاه را به زمین میزند. عصبانیشان میکند. این مستندات واقعی، صحنه یک نبرد است. عجب آدم سیاسی، باهوش، حق طلب، شجاع و در عین حال این اندازه متین و موقری بوده این جوان ۲۷ ساله. این کارگر شریف. این ورزشکار قهرمان!
تمام رسانه های خارج باید بسیج بشوند، حفاری کنند، تاریخ زندگی اش را مو به مو در بیاورند. مدون کنند. فیلم بسازند. این دفاعیات دادگاهش را بصورت ویدئو منتشر کنند. عجب شخصیت جالبی بوده! چه سرمایه عظیمی در درون جنبش برای سرنگونی نظام ذخیره شده است که از عمق و وسعت آن بی خبریم!

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ویدیو ها
فقر وبدبختی در ایران رفاه وساخت ساز در سوریه ولبنان

دانش آموز ابتدائی و راهنمائی در یک کلاس ۱۵ متری کانکسی ◾️ گزارشی میدانی از مدرسه عاشورای گوتاماکه با ۱۷۰ دانش آموز ابتدائی و راهنمائی که تنها کلاس آنها یک کانکس ۱۵ متری است. توجه شما را به دیدن این گزارش جلب می کنیم و قضاوت در باره این شرایط …

ویدیو ها
دفن شبانه جوان سنندجی کشته شده به دست نیروی انتظامی

ویدئویی منتشر شده که در آن “با وجود فشارهای امنیتی”، عده‌ای از اهالی سنندج با دف جنازه کژوان الماسی را تا گورستان شهر همراهی می‌کنند.

ویدیو ها
حکومت اسلامی داعشی در خیابان های تهران

  تخم مرغ دزد را در یک کارناوال شرم آور در خیابان کتک می‌زنند و تحقیر می‌کنند تا شتر دزدها در آسایش به تاراج مملکت مشغول باشند. درست به همین دلیل است که وقتی نوبت به اختلاس‌ها و دزدی‌های چند هزار میلیاردی مسیٔولان حکومت جمهوری اسلامی می‌رسد، واکنش خامنه‌ای یک …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: