فایل صوتی کمال جعفری‌یزدی استاد دانشگاه زندانی واز امضا کنندگان بیانیه نه به حکومت اسلامی در اعتصاب غذا

دکتر «کمال جعفری یزدی» از امضاء کنندگان بیانیه ۱۴ نفر با ارسال پیامی از داخل زندان مرکزی مشهد (وکیل آباد) از بازداشت وحشیانه توسط مأموران مسلح، اتفاقات پس از دستگیری، پرونده‌سازی و چهارمین روز اعتصاب غذای خود خبر داد.
حول‌ محور #ایران در راستای همبستگی ملی ایران را از چنگال ستمگران برهانیم، تا آزادی راهی نیست. نفر پانزدهم هستیم
#من_نفر_پانزدهم_هستم #کمال_جعفری_یزدی
#بیانیه۱۴

photo_جعفری

جعفری یزدی، استاد مدیریت استراتژیک دانشگاه غیرانتفاعی مشهد، فعال مدنی و از امضاء کنندگان بیانیه موسوم به ۱۴ تن که ساعت ۱۰ شامگاه پنج‌شنبه ۷ شهریورماه بازداشت و به زندان وکیل‌آباد مشهد منتقل شده‌است، از اعتصاب غذای خود خبر داده است.

این استاد دانشگاه زندانی روز شنبه سی‌ام شهریورماه ۹۸ در فایل صوتی که نسخه‌ای از آن در اختیار کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی قرار گرفته، گفته‌است که در چهارمین روز از اعتصاب غذای خود در بند ۳ مشاوره زندان وکیل‌آباد مشهد به‌سر می‌برد و گزارش داده که حال نامساعدی دارد.

او در خصوص بازداشت خود توضیح می‌دهد که جهت اجرای حکم ۱۰ سال حبس تعزیری به زندان منتقل شده‌ و تاکید می‌کند: «این حکم با پرونده‌ سازی‌های وزارت اطلاعات برای او صادر شده‌است.»

این فعال مدنی و از امضا کنندگان بیانیه موسوم به ۱۴ تن خبر داده که رای دادگاه تجدیدنظر بدون آنکه به او ابلاغ شود یا به شعبه اجرای احکام برود، اجرا شده‌است و ۱۵ نفر از ماموران امنیتی با یورش به منزل شخصی‌اش او را همراه با ضرب و جرح بازداشت کرده‌‌اند.

آقای جعفری‌یزدی در بخشی از صحبت‌هایش اضافه‌کرد: «دستگاه قضایی از اعمال ماده ۴۷۷ فرجام خواهی و تقاضای عدم تحمل کیفر من که جانباز هستم جلوگیری کردند.»

این استاد دانشگاه از افرادی که روز یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸، در تجمع مقابل دادگستری مشهد بازداشت شده‌بودند اینطور خبر داد: «دوستان من که در ۲۰ مردادماه مقابل دادگاه تجمع کرده‌بودند را بازداشت کردند و شماری از آن‌ها در بند شش-یک زندان وکیل آباد هستند و باقی آن‌ها در اختیار وزارت اطلاعات هستند.»

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: