فراخوان #شورای‌هماهنگی‌تشکلهای‌صنفی‌فرهنگیان‌ایران و اعلام #تحصن عمومی و استقبال گسترده معلمان درسراسر کشور

فراخوان

آگهی نامه شماره ۴

به نام خداوند جان و خرد

پیرو فراخوان
#شورای‌هماهنگی‌تشکلهای‌صنفی‌فرهنگیان‌ایران و اعلام #تحصن عمومی و استقبال گسترده معلمان درسراسر کشور، این #شورا خود را موظف می‌داند که از همه معلمان ، مدیران ، معاونان ، مسئولان اداری و دانش‌آموزان عزیر قدردانی نماید و این همبستگی و همت بلند را ارج بگذارد.

از آنجا که در#تحصن اخیر، رویکرد نیروهای امنیتی و انتظامی متفاوت از گذشته بود، به نمایندگی از فرهنگیان کشور از این تغییر رویه مثبت و مدبرانه، قدردانی ویژه می نماییم.

با احترام به تصمیم همکاران ارجمندی که به هردلیل در اولین روز #تحصن همراهی نکردند، همه فرهنگیان تعالی خواه را به مشارکت مسئولانه در #تحصن روزهای سیزدهم و چهاردهم اسفند ۹۷ دعوت می نماییم، و بار دیگر تاکید می‌کنیم که این کنش اعتراضی در چارچوب قانون اساسی کشور و در راستای تحقق خواسته‌های #صنفی فرهنگیان ایران است و هیچگونه ارتباط و همسویی مستقیم یا غیرمستقیم با هیچیک ازجریان های سیاسی و معاند داخل و خارج کشور ندارد.

ازهمکاران فرهیخته و دانش‌آموزان فهیم انتظار داریم در دو روز باقی مانده #تحصن همچون روز اول در حفظ نظم و آرامش، نهایت همکاری و همراهی را با کادر مدیریتی مدرسه داشته باشند تا درسایه اتحاد و همدلی جامعه فرهنگی کشور، موفق شویم اهمیت سرمایه گذاری درآموزش و پرورش را به دغدغه اول مسئولان کشور تبدیل کنیم.

امیدواریم مسئولان بلندپایه کشور با نشان دادن حسن نیت، اهمیت، ضرورت و چشم انداز مسئولانه این کنش مدنی را درک نموده، اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام دهند، تا تشکل های صنفی بتوانند بدون نیاز به کنش های میدانی، با هم اندیشی، تعامل و نظارت، درکیفیت بخشی به نظام آموزشی و توسعه پایدار عدالت اجتماعی به رسالت ذاتی خود بپردازند.

گزارش روز اول تحصن

بنا بر اخبار و گزارش های رسیده به کانال شورا، اولین روز تحصن سراسری معلمان ایران با استقبالی به مراتب بیشتر از تحصن آبان ماه برگزار شد.
اخبار حاکی از شکل گرفتن تحصن در تمام استان هاست و در بیش از صد شهر و دهها روستا تحصن برگزار شده است.
متاسفانه بسیاری از متحصنین خبر تحصن خود را منتشر نکردند اما می توان به جرات گفت معلمان ایران در بیش از هزار واحد آموزشی تحصن کردند تنها در سقز پنجاه مدرسه در تحصن حضور فعال داشتند و برخی مدارس تعطیل شده است. تحصن در شهرهای کرمانشاه، یزد ،کرج ، همدان، اصفهان ، خمینی شهر ، شیراز ، مریوان ، قزوین و تاکستان سنندج و … با شکوه برگزار شده است.
همچنین تحصن در استان های مازندران و آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل بهتر از آبان بوده است. این در حالی است که تحصن در تهران و گیلان باشکوه نبوده اما انتظار می رود در دو روز باقیمانده #دوشنبه و #سه_شنبه تحصن باشکوهتر از روز اول باشد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
پیام تسلیت فعالین مدنی وسیاسی به مناسبت آسمانی شدن مبارز آزادیخواه دکتر محمد ملکی که هرگز درمقابل دیکتاتور سرخم نکرد

مرگ پایان کبوتر نیست با کمال تاسف دکتر محمد ملکی، مبارز خستگی ناپذیر راه آزادی که عمری را شرافتمندانه و تمام قد در برابر ظلم و ستم ایستاد از میان ما رفت آرزوی دل آرامی برای خانواده و دوستان ایشان و خانواده بزرگ مبارزان سیاسی و مدنی داریم راهش پر …

خبر
دکتر محمد ملکی مبارز خستگی‌ناپذیر راه آزادی، و یار همیشگی خانواده های زندانیان سیاسی چشم از جهان فرو بست.

دکتر محمد ملکی درگذشت دکتر محمد ملکی فعال سیاسی مخالف حکومت شامگاه یازدهم آذر درگذشت. دکتر ملکی متولد ۱۳۱۲ و نخستین رییس دانشگاه تهران پس از انقلاب بود. او بارها به دلیل فعالیت سیاسی و انتقادات صریح خود به زندان افتاد. محمد ملکی یکی از قدیمی‌ترین و شاخص‌ترین سیاستمداران مخالف …

خبر
فریاد آزادیخواهی شیرزن مبارز و آزادیخواه ایران «نرگس محمدی» در تشییع پیکر مطهر دکتر محمد ملکی «پیر دیر آزادیخواهی ایران»

تشییع پیکر استاد بزرگ و ظلم ستیز ایران دکتر محمد ملکی اگر احساس مسئولیت میکنی در قبال ایران برای دیگران ارسال کن   محمد ملکی از مدافعان فعال آزادی‌های مدنی بود که از جمله چند سال پیش در نامه ای سرگشاده، سیاست های جمهوری اسلامی را به تفصیل به نقدی …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: