فرانت لاین دفندرز با انتشار یک «اقدام فوری» خواهان آزادی بدون قید و شرط صبا کردافشاری و راحله احمدی شد و از مقامات جمهوری اسلامی خواست تا مطابق با قطع‌نامه ۴۳/۱۷۳ مجمع عمومی سازمان ملل مبنی بر «مجموعه اصول برای حمایت از تمامی اشخاص تحت هر شکلی از بازداشت» با این شهروندان برخورد شود. صبا کردافشاری اخیرا با حکم ۱۵ سال حبس از بابت “اشاعه فساد” که پیشتر از بابت آن تبرئه شده بود روبه رو شده است. خانم کردافشاری که در حال تحمل ۹ سال حبس تعزیری خود در زندان اوین است، در صورت عدم اصلاح تخلف صورت گرفته قضائی با حکم ۲۴ سال حبس روبرو خواهد شد. راحله احمدی نیز دوره محکومیت ۳۱ ماهه خود را در زندان اوین سپری می‌کند.

فرانت لاین دفندرز در این درخواست «اقدام فوری» ضمن اشاره به تغییر غیرقانونی مفاد دادنامه خانم کردافشاری و ابلاغ حکم جدید خواستار توقف این رفتارهای غیرقانونی و آزادی فوری صبا کردافشاری و راحله احمدی شده است.

فرانت لاین دفندرز در این بیانیه به نقض حقوق بشر و آنچه صبا کردافشاری به عنوان یک مدافع حقوق بشر تجربه کرده پرداخته است.

در ادامه این بیانیه آمده است که عدم دسترسی خانم کردافشاری به وکیل در زمان بازداشت، فشار نهادهای امنیتی برای اخذ اعترافات تلویزیونی از وی و همچنین محرومیت صبا کردافشاری و راحله احمدی از اعزام به مرخصی در دوران همه گیری بیماری کرونا ازجمله موارد نقض حقوق این فعالین مدنی است.

این نهاد در ادامه از مقامات جمهوری اسلامی خواسته است:
“۱- فوراً و بدون هیچ قید و شرطی صبا کرد افشاری و راحله احمدی را آزاد کند چرا که فرانت لاین دیفندرز بر این باور است که آنها تنها به دلیل فعالیت‌های مشروع حقوق بشری مجازات شده اند.

۲- اطمینان حاصل کنند که رفتار با صبا کرد افشاری و راحله احمدی در زندان بر اساس شرایط قطع نامه ۴۳/۱۷۳ مجمع عمومی سازمان ملل مبنی بر «مجموعه اصول برای حمایت از تمامی اشخاص تحت هر شکلی از بازداشت» باشد که در ۱۸ آذر ۱۳۶۷ تصویب شده است.

۳- هدف قرار دادن مدافعان حقوق بشر در ایران را متوقف کند و به آن‌ها اجازه انجام فعالیت‌های مشروع حقوق بشری را تحت هر شرایطی بدون هراس از انتقام جویی و فشار و تعقیب قضایی بدهد

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: