فرحناز شیری اولین راننده زن سندیکایی همچنان منتظرابلاغ رای بازگشت بکار از سوی اداره کارمیباشد

ویدیو ها

به گزارش خبرنگار ایلنا، فرحناز شیری، اولین زن راننده شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، مدتهاست که در حال دوندگی برای بازگشت به کار است. او از ۲۴ فروردین ماه سال جاری، رای دیوان عدالت برای بازگشت به کار را در دست دارد اما همچنان در انتظار ابلاغ این رای توسط اداره کار استان تهران است.
او از دوندگی‌های مدام خود می‌گوید؛ از اینکه به هر دری زده تا او را به سر کار بازگردانند؛ از اینکه اداره کار، در اجرای رای بالاترین جایگاه دادرسی مملکت یعنی دیوان عدالت، ماه‌هاست که تعلل می‌کند.
شیری می‌گوید: آقای شاکرمی معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نگاه مثبتی به موضوع من دارد و دستور پیگیری پرونده من و ابلاغ رای را داده است؛ امیدوارم مسئولان اداره کار تهران هرچه سریع‌تر این کار را انجام دهند.
او یک دغدغه اصلی دارد: آیا رای مثبت دیوان عدالت برای بازگشت به کار کافی نیست؟!
حالا این خانم که اولین راننده اتوبوس شرکت واحد بوده، فقط یک آرزو دارد؛ بازگشت به کار؛ البته نه الزاماً به عنوان راننده بلکه حاضر است یک کار دفتری انجام دهد؛ اما به سر کار خود بازگردد.
پروانه رضایی (مدیرکل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان تهران) اواخر اردیبهشت ماه؛ در رابطه با پرونده فرحناز شیری گفت: حتما به موضوع ایشان رسیدگی خواهد شد؛ دستور داده‌ام تیمی از کارشناسان تشکیل شود و پرونده ایشان را رسیدگی کنند و هرچه زودتر تکلیف ایشان مشخص شود.
وی در پاسخ به این سوال که ایشان رای دیوان عدالت را در دست دارند و این رای لابد لازم‌الاجراست، می‌گوید: مطمئن باشید حقی از ایشان ضایع نخواهد شد.
حالا شیری همین را می‌خواهد؛ اینکه حقی از او به عنوان یک «زن کارگر» ضایع نشود؛ فقط همین….

 

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
پیام زندانی سیاسی پیروز منصوری در پاسخ به ادعای اعزام زندانیان به مراکز درمانی

در پی ادعاهای اخیر سخنگوی قوه قضاییه مبنی بر اینکه زندانیان به مراکز درمانی خارج از زندان منتقل می شوند، زندانی سیاسی پیروز (محمدعلی) منصوری طی پیامی به دروغ بودن این ادعا پرداخت و نوشت این ادعا «دروغی است که مرغ های پخته تاریخ را هم به خنده وا می …

خبر
مولود حاجی‌زاده یکی دیگر ازروزنامه‌نگارانی که به دلیل سوال درباره کشتار آبان به زندان محکوم شد

مولود حاجی‌زاده، روزنامه‌نگار در رشته توییتی نوشت: «برای اینکه نوشتم چرا در آبان ۱۵۰۰ نفر کشتید یکسال حبس گرفتم، برای اینکه گفتم چرا به هواپیما شلیک کردید، به جزای نقدی محکوم شدم، حالا دو سال حکم پرونده قبلی هم از تعلیق درآورده‌اند و بنا به اجرایش دارند.» مولود نوشت که …

خبر
مقاومت شهروندی با منصور اسانلو : با تکیه بر تلاش های کارگران و مزد بگیران بعنوان اساس نیروهای دموکراسی خواه،

با تکیه بر تلاش های کارگران و مزد بگیران بعنوان اساس نیروهای دموکراسی خواه، همبستگی های بزرگ‌تر را در مسیر های سیاسی پیشنهاد می‌کند . مسیر دموکراسی از تقاطع و اتحاد تشکل های. مردمی مثل سندیکاها می گذرد.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: