تجمع خانواده ‎وحید باقری، زندانی سیاسی و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ در مقابل مجلس

‏وحید باقری از معترضین #آبان۹۸ در سی‌وششمین روز اعتصاب غذاست. برادر وحید، رسول باقری در اعتراض به شرایط وخیم برادرش، جلو مجلس رفت و او را هم همراه با ضرب و شتم بازداشت کردند.

حالا که فرمانده به هر قیمتی که شده قرار است به عنوان قبله‌ی متولدین دهه‌ی نودی معرفی شود، بهتر است نگاهی شود به تمام کودکانی که از نظام تحت امر خامنه‌ای زخم‌ها و دردهای ریز و درشت خورده‌اند.

🔸 تصویری گویا و دردناک از فرزند وحید باقری با نوشته‌ای در دست با این مضمون :

سلام فرمانده منم یه دهه ی نودی که پدرم تو  زندان جا مانده ……

برسد به دست فرمانده و سربازان دروغ باف و لاف زنش. برسد به دست صدا و سیمای فاسد جمهوری اسلامی. برسد به دست سپاهیان و شکنجه‌گران. برسد به دست تمام کسانی که نمی‌خواهند فرمانده را بشناسند..

صبح امروز یکشنبه ۲۲ خرداد، رسول باقری برادر وحید باقری، زندانی سیاسی و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ساعاتی بعد با اخذ تعهد آزاد شد.

نیروهای امنیتی دو نامه تظلم خواهی خانواده باقری به روسای کمیسیون قضایی و اصل ۹۰ مجلس را ضبط کرده و اجازه ثبت این نامه ها را نداده اند.

رسول باقری پیشتر در مصاحبه ای با امتداد در خصوص وضعیت برادرش و آغاز اعتصاب غذای وحید باقری خبر داده بود. وحید باقری در تاریخ ۲۰ اردیبهشت، در اعتراض به عدم موافقت مسئولان با آزادی مشروط او علیرغم گذشت حدود یک سال از تایید درخواست توسط رئیس قوه قضاییه، در زندان تهران بزرگ دست به اعتصاب غذا زد. هرانا اخیرا در گزارشی از وضعیت نامناسب جسمی و افت شدید فشار و قند خون ناشی از اعتصاب غذای این زندان خبر داد…

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: