فشار مسئولان و گارد زندان برای شرکت سیدتوحید قریشی در دادگاه

 

امروز سه شنبه ۱۶ بهمن ماه، مسئولان و گارد زندان رجایی شهر با فشار و تهدید خواهان حضور سیدتوحید قریشی در دادگاه شدند. اما ناکام ماندند. سید توحید قریشی امام جمعه مسجد امام شافعی روستای ویزنه تالش و فعال مذهبی، مدنی و سیاسی در روز 17 مرداد ماه در حالیکه تنها 11 ماه به پایان دوره 5 ساله محکومیتش باقی مانده بود، به اتهام واهی تبلیغ علیه نظام جهت بازجویی به بند 209 بازداشتگاه اوین منتقل شد. بعد از 5 ماه انفرادی و انواع آزار و اذیتهای جسمی و روحی فراوان به زور و طی یک پرونده سازی، اتهامات اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی از طریق هواداری ازگروههای مخالف نظام و فعالیت تبلیغی علیه نظام به وی تحمیل شد. پس از بازپرسی درحالیکه نه در مدت بازجویی و نه مرحله بازپرسی اتهام مذکور را قبول نکرده بود، برای ایشان درخواست کیفر خواست شده بود. به گفته سیدتوحید قریشی تنها مصداق اتهام وارده و مدرک آنها این بود که مدعی بودند وی در فضای مجازی بشار اسدحاکم سوریه رو دیکتاتور خطاب کرده است. ایشان بعد از انتقال از بازداشتگاه 209 اوین به محل نگهداری سابقش همان زندان رجایی شهر از آقای محمد مقیمی درخواست وکالت کرد و پس از مراجعه ایشان به دادسرای اوین جهت اخذ مجوز قضایی برای گرفتن امضا ازموکلش آقای قریشی به آقای مقیمی گفته شده بود که پرونده ایشان را به زودی به دادگاه انقلاب میفرستیم و بعد از تعیین شعبه رسیدگی میتوانید برای برعهده گرفتن وکالت ایشان اقدام کنید.
اما بدون اینکه به آقای سید توحید قریشی فرصت گرفتن وکیل انتخابیش داده شود، در شب یک شنبه ۱۵ بهمن ماه، اعزام صبح زود به دادگاه به ایشان ابلاغ شد که این امر با مخالفت و امتناع آقای قریشی همراه بود و تاکید کردند که اعزام بنده به دادگاه جهت رسیدگی پرونده جدید به علت عدم رعایت فاصله قانونی هفت روزه بین ابلاغ دادگاهی و جلسه رسیدگی به پرونده و عدم دادن فرصت به ایشان برای گرفتن وکیل مورد نظرشان کاملا غیر قانونی میباشد.
صبح امروز سه شنبه ۱۶ بهمن ماه، فشارهای مکرر مسولان زندان به آقای قریشی جهت اعزام برای حضور در جلسه دادگاه کاری به پیش نبرد تا اینکه با تهدید و دخالت گارد وارد شدند که با مصمم بودن آقای قریشی بر تصمیمشان و مداخله باقی زندانیان سیاسی اهل سنت در همان بند جهت دفاع از ایشان از اعزام ایشان ناکام ماندند. آقای توحید قریشی به مسولان زندان اعلام کرد در صورت اجازه ندادن به آقای مقیمی برای ورود در این پرونده جهت دفاع از ایشان و عدم رعایت فاصله زمانی بین ابلاغ تا جلسه رسیدگی کماکان بر عدم حضور در چنین جلسات دادگاهی غیر قانونی تاکید دارند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: