فعال حقوق بشر مریوانی در کردستان عراق ربوده شد

خبر

بامداد امروز مأموران آسایش بە درب خانە آقای رشیدی در شهر پینجوین آمدند و وی را با خود بردند. تلاش دوستان و خانوادە وی برای کسب آگاهی از وضعیت و مکان نگهداری ایشان تا زمان تنظیم خبر نتیجەای بە همراه نداشته است.

نیروهای آسایش پینجوین پیش از این نیز عدنان رشیدی را دستگیر و سپس آزاد کرده بودند. نزدیکان وی بە خبرگزاری فرات گفتند کە آسایش پینجوین به درخواست رژیم ایران آقای رشیدی را دستگیر کردە است.

جمعیت حقوق بشر کردستان هم با صدور بیانیەای از افکار عمومی و نهادهای حقوق بشری خواست تا برای آزادی عدنان رشیدی از دست نیروهای آسایش اقلیم تلاش نمایند. این مرکز حقوق بشری در ادامه بیانیه خود گفته است:” نیروهای آسایش پینجوین را مسئول امنیت جانی و سلامتی عضو بازداشت شده خود، عدنان رشیدی می‌دانیم.”

لازم بە یادآوری است کە خانوادە عدنان رشیدی چهار ماە پیش از سوی نیروهای امنیتی مریوان در این شهر احضار شدە و پس از فحاشی و شکنجە از سوی مأموران رژیم آزاد شدند.

عدنان رشیدی روزنامه‌نگار، فعال حقوق بشر و فعال سیاسی مریوانی از اعضای جمع19657275_244589892698146_8711188195681422421_n.jpgیت حقوق بشر کردستان است. نامبردە در اسفند ١٣٨۴ از سوی نیروهای امنیتی مریوان بازداشت گردید و در دادگاهی ١٠ دقیقه‌ای بە ١٢ سال زندان و تبعید بە خوزستان محکوم شدە بود. عدنان رشیدی تا سال ١٣٩٢ در زندان ماند و پس از برای مداوا بیماریهای ناشی از زندان ترخیص شد اما دیگر بە زندان برنگشت. زیرا دادگستری رژیم ایران پرونده وی را با هدف تداوم حبس طولانی مدت وی ثبت نکرده بودند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
گزارشی از وضعیت بد پروژه ها!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، نامه ای از سوی کارگران چند پروژه برایمان ارسال شده است که توجه تان را به آن جلب می کنیم: در این چند ماه در مورد وضعیت همه گروهای شغلی پروژه ای صحبت شد به جز نفرات دفتری. پیمانکاران حقوق نفرات دفتری رو افزایش ندادند …

خبر
ماهنامه نشریه پیام سندیکا، پیام آور سندیکاهای کارگری ایران شماره ۹۶ دیماه ۱۳۹۹ در ایران

ماهنامه نشریه پیام سندیکا، پیام آور سندیکاهای کارگری ایران شماره ۹۶ دیماه ۱۳۹۹ در ایران بصورت چاپی و الکترونیکی منتشر شد. در این شماره می خوانید: اطلاعیه های سندیکاهای کارگری ص۱ گزارشات کارگری از واحدهای تولیدی سراسر ص۱۴ زحمتکشان و هزینه ای که باید به دوش بکشند! ص۲۷ تا حق …

خبر
توزیع شیر فاسد بعنوان سهیه روزانه رانندگان، توسط مدیریت شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

فیلم ارسالی به سندیکا از طرف راننده شرکت واحد

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: