فعال حقوق بشر مریوانی در کردستان عراق ربوده شد

خبر

بامداد امروز مأموران آسایش بە درب خانە آقای رشیدی در شهر پینجوین آمدند و وی را با خود بردند. تلاش دوستان و خانوادە وی برای کسب آگاهی از وضعیت و مکان نگهداری ایشان تا زمان تنظیم خبر نتیجەای بە همراه نداشته است.

نیروهای آسایش پینجوین پیش از این نیز عدنان رشیدی را دستگیر و سپس آزاد کرده بودند. نزدیکان وی بە خبرگزاری فرات گفتند کە آسایش پینجوین به درخواست رژیم ایران آقای رشیدی را دستگیر کردە است.

جمعیت حقوق بشر کردستان هم با صدور بیانیەای از افکار عمومی و نهادهای حقوق بشری خواست تا برای آزادی عدنان رشیدی از دست نیروهای آسایش اقلیم تلاش نمایند. این مرکز حقوق بشری در ادامه بیانیه خود گفته است:” نیروهای آسایش پینجوین را مسئول امنیت جانی و سلامتی عضو بازداشت شده خود، عدنان رشیدی می‌دانیم.”

لازم بە یادآوری است کە خانوادە عدنان رشیدی چهار ماە پیش از سوی نیروهای امنیتی مریوان در این شهر احضار شدە و پس از فحاشی و شکنجە از سوی مأموران رژیم آزاد شدند.

عدنان رشیدی روزنامه‌نگار، فعال حقوق بشر و فعال سیاسی مریوانی از اعضای جمع19657275_244589892698146_8711188195681422421_n.jpgیت حقوق بشر کردستان است. نامبردە در اسفند ١٣٨٤ از سوی نیروهای امنیتی مریوان بازداشت گردید و در دادگاهی ١٠ دقیقه‌ای بە ١٢ سال زندان و تبعید بە خوزستان محکوم شدە بود. عدنان رشیدی تا سال ١٣٩٢ در زندان ماند و پس از برای مداوا بیماریهای ناشی از زندان ترخیص شد اما دیگر بە زندان برنگشت. زیرا دادگستری رژیم ایران پرونده وی را با هدف تداوم حبس طولانی مدت وی ثبت نکرده بودند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
از میان ۸۶ مدال‌دار المپیادی، ۸۲ تا ۸۳ نفر مهاجرت کرده اند. اون دو نفر باقیمانده هم ۶۵۰روز درانفرادی و زیر شکنجه هستند

🔺صدایشان باشیم ۶۵۰ روز بازداشت موقت ❗️ ۶۵۰روز انفرادی ❗️ ۶۵۰روز شکنجه ❗️ سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰، دومین جلسه دادگاه علی یونسی و امیرحسین مرادی دو دانشجوی در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین، بعد از بیش از ۶۵۰ روز «بازداشت موقت» در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب برگزار شد. 📌کارزار …

خبر
پاسخ فرزانه انصاری فر خواهر زنده یاد فرزاد انصاری فر از جان بخشان آبان ٩٨ به معصومه ابتکار

اگر آمریکا دشمنه پس بچه های شما آنجا چه می کنند؟! لعنت بر شما، شرم بر شما، نه می بخشیم و نه فراموش می کنیم….  

خبر
ناهید شیرپیشه، مادر جاویدنام پویا بختیاری، از معصومه ابتکار می‌پرسد که الان بچه تو در آمریکا چه کار می‌کنه؟ آیا می‌تونی در چشمان من نگاه کنی؟

پیام ویدئویی مادر پویا بختیاری، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸، خطاب به معصومه ابتکار و دیگر سران حکومت جمهوری اسلامی “آیا برای بقای خودتون لازمه که بچه‌های ما رو ببرید زیر خاک؟! شرم بر شما، مرگ بر شما” ین روزها خانواده‌های جان‌بخشان  آبان ۹۸، دو رویی معصومه ابتکار را به …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: