فعال مدنی آرش مهین جعفرآبادی که در خردادماه سال ۹۷ دستگیر شد، در دادگاه تجدید نظر به سه سال و ده ماه حبس محکوم شده است.

آرش مهین جعفرآبادی زندانی سیاسی محبوس در زندان وکیل آباد مشهد از تاریخ ۱۰ دیماه ۹۷ در این زندان در حال تحمل حبس است. وی پیشتر توسط شعبه ۳۵ دادگاه تجدید نظر استان خراسان رضوی به اتهاماتی از جمله “عضویت در گروه های مخالف نظام” و “تشکیل جمعیت غیرقانونی” به ۳ سال و ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شده است. آقای مهین جعفری آبادی از روز سه شنبه به مرخصی کوتاه مدت اعزام شده است.

روز سه شنبه ۱۴ خردادماه ۹۸، آرش مهین جعفری آبادی زندانی سیاسی محبوس در زندان وکیل آباد مشهد به مرخصی اعزام شده است.

آرش مهین جعفرآبادی در تاریخ ۳ خرداد ۹۷ پس از تفتیش منزل شخصی و منزل خانواده همسرش توسط نیروهای اطلاعات سپاه مشهد بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

وی ۱۰ روز پس از بازداشت در تاریخ ۱۳ خردادماه ۹۷ به بند ۶/۱ زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد. با اینکه از زمان ورود به زندان وکیل آباد قرار وثیقه برای او صادر شده بود از آزادی وی جلوگیری و در زمان بازداشت در این زندان ۸ بار جهت بازجویی به بازپرسی شعبه ۹۰۳ دادگاه انقلاب مشهد منتقل شده و مجددا به بند بازگردانده شد.

این فعال سیاسی در تاریخ ۲۷ مردادماه ۹۷، پس از حدود ۸۰ روز بلاتکلیفی و بازداشت توسط شعبه ۴ دادگاه انقلاب مشهد به ریاست هادی منصوری محاکمه و به ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

در جلسه دادگاه بدوی قاضی منصوری همان ابتدای امر وکیل وی را تهدید کرده و خود آرش مهین جعفرآبادی را با تهدید به صدور حکم محاربه و اعدام به سکوت واداشته و اجازه صحبت کردن و دفاع نداده است. حکم این دادگاه حدود ۱۰ روز پس از دادگاه ابلاغ و طبق آن آرش به اتهام “تشکیل و اداره گروه به قصد اخلال در امنیت ملی” به ۱۰ سال حبس تعزیری به اتهام “عضویت در گروه های مخالف نظام” به ۵ سال حبس تعزیری و به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده بود”.

آرش مهین جعفرآبادی، در تاریخ ۲۲ آبان‌ماه ۹۷ با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. شعبه ۳۵ دادگاه تجدید نظر استان خراسان رضوی در تاریخ ۱ آذرماه همان سال پس از بررسی اعتراض او، وی را به اتهام “عضویت در گروههای مخالف نظام” به ۳ سال حبس تعزیری و به اتهام “عضویت در گروه های مخالف نظام” به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم کرد. که با ارجرایی شدن ماده ۱۳۴ مجازات اشد (۱۰ سال) قابلیت اجرایی یافت.

این زندانی در تاریخ ۲۴ آذرماه ۹۷ جهت اجرای حکم ۱۰ سال حبس تعزیری خود به شعبه ۴ اجرای احکام دادگاه انقلاب مشهد فراخوانده شد و در تاریخ ۱۰ دی ماه ۹۷ در پی حضور در این شعبه به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: