فوت یکی از مجروحان جنگ ایران وعراق که در قم اقدام به خودسوزی کرده بود، تایید شد

 

روز جاری، فوت یک شهروند از مجروحان جنگ ایران و عراق در قم که ماه گذشته اقدام به خودسوزی کرده بود تایید شد. گفته می‌شود این سومین مورد خودسوزی مجروحان و خانواده جان باختگان جنگ ایران و عراق، طی دم ماه گذشته در قم بوده است.

به نقل از تابناک، امروز دوشنبه ۱۵ مهرماه ۱۳۹۸، فوت یک شهروند از مجروحان جنگ ایران و عراق در قم که ماه گذشته اقدام به خودسوزی کرده بود، تایید شد.

بر اساس این گزارش، این شهروند که با ۲۵ درصد جانبازی تحت پوشش بنیاد شهید قم بوده، سوم شهریور ماه، یک روز پس از اینکه فردی خود را در ورودی دفتر مدیرکل بنیاد شهید قم به آتش کشید، در منزل خودسوزی کرده و نهایتا ۲۰ شهریور، به سبب شدت سوختگی در بیمارستان ویژه سوختگی اصفهان فوت کرد.

در این گزارش با اشاره به اینکه این سومین مورد خودسوزی مجروحان جنگ و خانواده جان باختگان جنگ ایران و عراق در دو ماه گذشته در قم بوده، آمده است: “سه فاجعه خودسوزی در فاصله زمانی حدود چهل روز توسط ایثارگران تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم که ناشی از استیصال و نا امیدی مطلق آنها از حل مشکلاتشان بوده است بیانگر عملکرد نامطلوب بنیاد شهید قم در ارائه خدمات حمایتی در حوزه درمانی، مشاوره روانی و حقوقی به ایثارگران تحت پوشش خود می باشد و لزوم بازنگری در مدیریت این اداره در استان تا قبل از بروز حوادث دیگر را گوشزد می‌کند”.

لازم به ذکر است پیشتر در تاریخ ۲ شهریور سال جاری، فرزند یکی از جان باختگان جنگ ایران و عراق، به دلیل مشکلات پزشکی و در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیتش در مقابل ساختمان بنیاد شهید قم اقدام به خودسوزی کرده بود و به علت وخامت وضعیت جسمانی و شدت سوختگی جان باخت.
images

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: