#فوری یک منبع آگاه در آمریکا: تحقیقات نشان داده دو نفر از نیروهای قدس سپاه پاسداران برای ترور جان بولتون مشاور امنیت ملی دولت ترامپ اقدام کرده بودند که خنثی شده

نشریه «واشینگتن اگزمینر» روز دوشنبه ۱۶ اسفند از قول یک مقام وزارت دادگستری آمریکا خبر داد که «دست‌کم دو عضو نیروی قدس سپاه پاسداران» قصد داشتند جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا را به قتل برسانند، آن هم در زمانی که مذاکرات برجام در جریان بوده است.

جان بولتون مواضع تندی در قبال جمهوری اسلامی ایران دارد و حتی از حمله نظامی برای ساقط‌کردن این رژیم حمایت کرده است.

این گزارش می‌افزاید نتیجه تحقیقات دولت آمریکا و یافته‌های وزارت دادگستری، «شواهد معتبری» از توطئه ایران به‌ دست می‌دهد؛ اما مقامات کاخ سفید «اصرار دارند که عمومی کردن این موضوع می‌تواند مذاکرات هسته‌ای را از مسیر خود خارج کند.»

رژیم ایران برای ترور جان بولتون برنامه‌ریزی کرده است
واشنگتن اگزمینر روز ۱۶ اسفند نوشت: رژیم ایران در حال برنامه‌ریزی برای ترور جان بولتون و دیگران است، حتی زمانی که بایدن در حال مذاکره درباره توافق هسته‌یی است.
واشنگتن اگزمینر در گزارش ویژه‌ای در این رابطه نوشت: به‌گفته یک مقام وزارت دادگستری با اطلاع مستقیم از تحقیقات، حداقل دو ایرانی متعلق به نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای ترور جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی برنامه‌ریزی کرده‌اند.
این منبع به واشنگتن اگزمینر می‌گوید که این وزارتخانه شواهد قابل کیفرخواستی علیه ایرانی‌ها در اختیار دارد، اما مقامات دولت بایدن در برابر متهم کردن علنی این افراد مقاومت می‌کنند، زیرا می‌ترسند این اقدام آنها را برای دستیابی به توافق هسته‌یی با ایران که در حال حاضر در مذاکرات در وین، اتریش در آستانه اتمام است، از مسیر خارج کند.
آنچه که مسلم است رژیم ایران بر دو پایه سرکوب و تروریسم استوار است. این ماهیت رژیم ملایان است و هرگونه چانه زنی و مماشات با مقامات جنایتکار این رژیم به امید دستیابی به توافقی پایدار برای ایجاد صلح و امنیت سرابی بیش نیست.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: