خطر قتل زهرا صفایی و دخترش پرستو معینی و فروغ تقی پور در زندان قرچک ورامین♦️

رئيس و معاون زندان قرچک ورامین زنان زندانی عادی با جرائم خطرناک را اجیر کرده‌اند تا با ایجاد صحنه‌های درگیری و حمله جمعی به زندانیان سیاسی زهرا صفایی و دخترش پرستو معینی و زندانی سیاسی دیگر فروغ تقی پور، آنها را مورد ضرب و شتم قرار داده و یا به قتل برسانند.

: «جان زندانیان سیاسی زهرا صفایی و دخترش پرستو معینی و فروغ تقی پور بشدت در خطر است. رئیس این زندان به نام مهدی محمدی و معاونش زنی به نام میرزایی، شماری از زنان زندانی با جرائم خطرناک را اجیر کرده اند تا با ایجاد درگیریهای ساختگی، زمینه قتل این سه زندانی را فراهم کنند.»

♦️ «برخی زنان زندانی عادی گفته اند که رئیس زندان ما را اجیر کرده است تا این زندانیان را کتک بزنیم و با آنها درگیر شویم اما نمی دانیم به چه علت بایستی این کار را بکنیم چرا که این سه زن بسیار آرام و مهربان هستند و آزارشان به کسی نرسیده است».

♦️این منبع همچنین گفت: «به این سه زن زندانی از جانب رییس زندان ابلاغ شده اجازه صحبت با سایر زندانیان را ندارند. چون ممکن است در صورت ادامه ارتباط و صحبت، آنان نیز هوادار مجاهدین شوند. خانم صفایی، پرستو معنی و فروغ تقی پور برخی روزها مجبور میشوند برای اینکه از جانب زنان اجیرشده مورد تهدید و حمله قرار نگیرند، بند را ترک کرده و به کارگاه بروند. این سه زندانی سیاسی بطور مداوم در معرض فحش های رکیک از جانب عوامل زندان قرار دارند».

♦️در حال حاضر وضعیت و شرایط در این زندان برای این زندانیان بشدت بحرانی و غیرقابل تحمل و خطرناک است و اگر یک اقدام فوری برای نجات جان آنان صورت نگیرد ممکن است با فاجعه‌ای مانند قتل علیرضا شیرمحمدعلی، اینبار در زندان قرچک روبرو شویم.
♦️کانون حقوق بشری فریاد زندانیان ضمن فراخواندن سازمان عفو بین الملل برای بازدید از زندانهای ایران و ملاقات با این سه زندانی و همه زندانیان سیاسی مسولیت هرگونه حادثه ای برای این سه زندانی را متوجه مسولین زندان و قوه قضائیه میداند….

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: