فوری زندانی سیاسی #جاسم_حیدری در آستانه اجرای حکم اعدام قرار دارد.

پس از اعدام‌های مشهد و زاهدان؛ نگرانی از سرنوشت نامعلوم جاسم حیدری در زندان شیبان  اهواز

همگان برای لغو احکام نفرت انگیز اعدام زندانیان سیاسی برخیزیم…

زندانی سیاسی جاسم حیدری که صبح روز شنبه ۱۳ دیماه از زندان مرکزی اهواز به مکان نامعلومی منتقل شد در آستانه اجرای حکم اعدام قرار دارد. اقوام و خانواده این زندانی به نقل از مقامات قضایی گفته اند که حكم اعدام جاسم روز دوشنبه ۱۵ دی ماه اجرا خواهد شد».

روز پنجشنبه ۲۲ آبان سال جاری، حکم اعدام جاسم حیدری به اتهام «بغی از طریق همکاری با گروههای مخالف نظام» در دیوان عالی کشور تایید شده و این حکم متعاقبا به وی ابلاغ گردید.

جاسم حیدری، در آذرماه سال ۹۶ در تهران بازداشت شد. او را ابتدا به زندان اوین و سپس به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز منتقل کردند.

درباره زندانی سیاسی جاسم حیدری:

جاسم حیدری فرزند کویت از اهالی کوی زعفرانیه اهواز میباشد. وی در آذرماه سال ۹۶ در تهران بازداشت شد. وی ابتدا به زندان اوین و سپس به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز منتقل شد.

حکم اولیه اعدام جاسم حیدری در دادگاه انقلاب اهواز (در مجمع قضایی تندگویان واقع در خرمکوشک عامری – در ابتدای نیوساید) صادر شده بود.

جاسم حیدری قبل از بازداشت در کشور اتریش پناهنده بود اما پس از برگشت به کشور در تهران دستگیر و به زندان اوین منتقل شد.

ماموران اطلاعات جاسم حیدری را زیر شدید ترین شکنجه های جسمی و روحی قرار دادند تا او را وادار به اعترافات اجباری در زیر شکنجه کنند.

اداره اطلاعات اهواز برای افزایش فشار بر این زندانی سیاسی مادر ۵۰ ساله وی به نام مرضیه حیدری را نیز در تاریخ ۲۰ اسفند ۹۶ بازداشت کرد. خانم مرضیه حیدری بعدا به زندان سپیدار اهواز منتقل و با قید وثیقه آزاد شد.

جاسم حیدری چندین ماه بصورت بلاتکلیف در بازداشتگاه اداره اطلاعات تحت شکنجه های شدید روحی و جسمی قرار داشت و نهایتا به زندان شیبان اهواز منتقل شد.

در آخرین جلسه بیدادگاه ضد  انقلاب، قاضی پرونده به او گفته است که دادگاه انقلاب و اداره اطلاعات تصمیم گرفتند که برای شما حکم اعدام صادر شود و ما به زودی این حکم را به شما اطلاع میدهیم.

در روز ۲۰ آبان۹۹ اجرای احکام دادگاه انقلاب، تایید حکم اعدام جاسم حیدری را در زندان شیبان اهواز به او ابلاغ کرد.

شایان ذکر است جاسم حیدری یکی از زندانیانی است که بدنبال شورش زندان مرکزی اهواز همراه با چند زندانی دیگر برای مدت طولانی به مکانی نامعلوم منتقل شده بودند

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: