بنا به اخبار سیده از ۵معترض بازداشت شده در دیماه۹۶، احتمال اعدام مخفیانه این ۵ نفر وجود دارد و خانواده های آنها در نگرانی شدید از این وضعیت هستند.

امروز چهارشنبه ۸مرداد۹۹، «خبرهای رسیده از نزدیکان پنج معترض دی‌ماه ۹۶، محبوس در زندان مرکزی اصفهان، حکایت از قطع تماس این افراد با خانواده‌هایشان دارد. از سوی دیگر، امنیتی‌شدن فضای شهر نیکبخت اصفهان (محل زندگی این پنج زندانی) و اظهارات برخی مسئولان در گفت‌وگو با خانواده آنان، سبب نگرانی شدید از اجرای مخفیانه حکم ایشان شده است».

در این گزارش همچنین آمده است: «ارتباط مهدی صالحی قلعه شاهرخی، محمد بسطامی، مجید نظری کندری، هادی کیانی و عباس محمدی با خانواده‌هایشان قطع شده و برخی مسئولان حرف‌هایی به خانواده‌ها زده‌اند که شائبه قریب الوقوع بودن اعدام این پنج زندانی را در طی ساعات آینده ایجاد کرده است. علاوه براین، امنیتی شدن فضای شهر نیکبخت اصفهان باعث دو چندان شدن نگرانی خانواده آنان شده است.»

همچنین امروز ۸ مرداد خانواده های این زندانیان در مقابل دادگستری اصفهان تجمع کرده و خواهان آزادی عزیزانشان شدند اما این تجمع توسط نیروهای امنیتی به شدت سرکوب شد.

هم اکنون با قطع ناگهانی تماس این زندانیان، نگرانی از اجرای اعدام مخفیانه این افراد به شدت افزایش یافته است.
ما از همه مجامع حقوق بشری و جهانی میخواهیم تا دیر نشده دست به کار شوند و برای توقف اعدام این ۵ نفر اقدام عاجل بعمل بیاورند.

یک فرد نزدیک به محمد بسطامی در پاسخ به این سوال که چرا خانواده های این محکومین این همه مدت سکوت اختیار کرده اند پاسخ داده است: «وکلای آنها گفته اند که خبر رسانی به ضرر این افراد است».

از سوی دیگر به گزارش شاهدان عینی هنگام بازداشت عباس محمدی ماموران امنیتی با وحشیگری اقدام به بازداشت وی کرده‌اند بطوریکه دختر کوچک او که چند ماه بیشتر نداشت از آغوشش به زمین افتاد و مجروح شد. ماموران در جواب شکایت خانواده بخاطر جراحت کودک گفتند: «شکایت را پس بگیرید تا برای عباس بد نشود» و به این ترتیب خانواده او را وادار به عقب نشینی و سکوت کردند.

مشاهده میکنید که حکومت و وکلای مرتبط با حاکمیت، خانواده ها و افکار عمومی را به سکوت فرا میخوانند تا بتوانند بدون هیچ مانعی حکم اعدام و احکام ضالمانه خودشان را اجرا کنند؛

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: