قتل زهرا کاظمی:عدالتی که هنوز اجرا نشده است ….توسط یکی از ناقضان حقوق بشر: سعید مرتضوی

گزارش

🔺۱۶ سال پس از قتل زهرا (زیبا) کاظمی عکاس ایرانی-کانادایی، هنوز هیچ یک از عاملان و آمران قتل او مجازات نشده‌اند. #زهرا_کاظمی دوم تیر ۱۳۸۲ به اتهام عکس‌برداری از خانواده‌های زندانیان سیاسی، در مقابل زندان ‌اوین بازداشت شد و ۱۸ روز بعد، در ۲۰ تیر در بیمارستان بقیه‌الله تهران جان سپرد.

🔸در آبان ماه ۱۳۸۲، کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در گزارشی علت مرگ زهرا کاظمی را ضربه مغزی ناشی از ضرب و شتم و شکنجه تعیین و سعید مرتضوی را به عنوان متهم ردیف اول این پرونده معرفی کرد. در سال ۱۳۸۳، دستگاه قضایی جمهوری اسلامی در پرونده زهرا کاظمی فقط یک مامور دون پایه وزارت اطلاعات به نام رضا احمدی را در روندی غیرشفاف محاکمه و سپس تبرئه کرد.

🔺شهرام اعظم، پزشک کشیک بیمارستان بقیه الله که زهرا کاظمی را معاینه کرده در شهادت خود برای عدالت برای ایران تشریح می‌کند که علایم مبنی بر وقوع تجاوز در بدن مجروح او قابل تشخیص بوده ‌است: «پرستار با بغض برگشت…گفت وحشتناک است. من نمی‌توانم سُند را بگذارم. یک پارگی وسیع… انگار یک جسمی فرو کرده بودند در قسمت تناسلی…»

photo_زهرا کاظمی ---۱۱

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
گزارشی از وضعیت بد پروژه ها!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، نامه ای از سوی کارگران چند پروژه برایمان ارسال شده است که توجه تان را به آن جلب می کنیم: در این چند ماه در مورد وضعیت همه گروهای شغلی پروژه ای صحبت شد به جز نفرات دفتری. پیمانکاران حقوق نفرات دفتری رو افزایش ندادند …

خبر
ماهنامه نشریه پیام سندیکا، پیام آور سندیکاهای کارگری ایران شماره ۹۶ دیماه ۱۳۹۹ در ایران

ماهنامه نشریه پیام سندیکا، پیام آور سندیکاهای کارگری ایران شماره ۹۶ دیماه ۱۳۹۹ در ایران بصورت چاپی و الکترونیکی منتشر شد. در این شماره می خوانید: اطلاعیه های سندیکاهای کارگری ص۱ گزارشات کارگری از واحدهای تولیدی سراسر ص۱۴ زحمتکشان و هزینه ای که باید به دوش بکشند! ص۲۷ تا حق …

خبر
توزیع شیر فاسد بعنوان سهیه روزانه رانندگان، توسط مدیریت شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

فیلم ارسالی به سندیکا از طرف راننده شرکت واحد

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: