قرار وثیقه ۲ میلیارد تومانی (!) برای عسل محمدی، از متهمان پرونده اعتراضات هفت تپه

قرار بازداشت عسل محمدی، از متهمان پرونده اعتراضات هفت تپه، به قرار وثیقه نامتناسب و سنگین تبدیل شده است. وثیقه‌ای ۲ میلیارد تومانی که خانواده خانم محمدی تاکنون موفق به تامین آن نشده‌اند و عسل محمدی همچنان در بازداشت به‌سر می‌برد.

صبح روز یکشنبه ۱۳ مردادماه، عسل محمدی که با قید وثیقه آزاد بود در پی حضور در جلسه نخست دادگاه انقلاب و تبدیل قرار وثیقه به قرار بازداشت (بر اساس شکایت وزارت اطلاعات) بازداشت شده و به زندان اوین منتقل شد.

در جلسه دوم دادگاه، قاضی مقیسه مبلغ قرار وثیقه وی را به ۲ میلیارد تومان افزایش داده و پرونده ایشان را به شعبه ۷ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست قاضی شاه محمدی ارسال کرده است.

اتهامات مطروحه علیه خانم محمدی در دادگاه انقلاب تهران “تشکیل گروه و اداره آن با هدف اقدام علیه امنیت ملی به استناد ماده ۴۹۸ قانون مجازات اسلامی، عضویت در دستجات و گروه‌ها با هدف اقدام علیه امنیت ملی به استناد ماده ۴۹۹ قانون مجازات اسلامی، فعالیت تبلیغی علیه نظام به استناد ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی، اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور به استناد ماده ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی” عنوان شده است.

گفتنی است روز قبل از بازداشت خانم محمدی در خلال انتقال متهمین این پرونده به ساختمان دادگاه انقلاب جمعی از خانواده‌های متهمین و فعالین مدنی و کارگری حاضر شدند که در پی حمله نیروهای امنیتب، سه تن از آنان به نام‌های رهام یگانه، هیراد پیربداقی و فرید لطف‌آبادی به دست نیروهای امنیتی بازداشت شدند. این شهروندان با گذشت ۱۲ روز، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر می‌برند.

اوایل ماه گذشته پرونده هفت متهم پرونده اعتراضات هفت تپه “اسماعیل بخشی، سپیده قلیان، امیر امیرقلی، امیرحسین محمدی فرد، ساناز اله یاری، علی نجاتی و عسل محمدی” پس از جلسه دفاع آخر به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران ارسال شده بود.

عسل محمدی، در تاریخ ۱۳ آذرماه سال گذشته نیز در منزل شخصی در تهران به دست نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز منتقل شده بود. وی در تاریخ ۱۵ دی‌ماه ۹۷، با تودیع قرار وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

منبع خبر: هرانا

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: