قرعه‌کشی جام جهانی: ایران با اسپانیا و پرتغال هم‌گروه شد و آلمان با سوئد

  • By :
  • Category : خبر
خبر

قرعه‌کشی جام جهانی برگزار شد. ایران با دو تیم اروپایی قدر قدرت روبه‌رو شد و آلمان باید با مکزیک، سوئد و کره جنوبی رقابت کند. ساده‌ترین گروه از آن روسیه و لهستان شد.

همه تیم‌هایی که به جام جهانی راه می‌یابند، در شمار بهترین‌های قاره خود هستند. اما قرعه گاه به سود کشوری رقم می‌خورد و گاه چالشی بزرگ در برابر تیم‌های یک گروه می‌نهد.

روز جمعه، اول دسامبر (۱۰ آذر) قرعه‌کشی مسابقات جام جهانی سال ۲۰۱۸ در کاخ کرملین برگزار شد. در این مسابقات که روز ۱۴ ژوئن سال آینده آغاز می‌شود و روز ۱۵ ژوئیه به پایان می‌رسد، مجموعا ۳۲ تیم از جهان شرکت دارند.

قاعده بر این است که ابتدا تیم‌های سرگروه‌ هر ۸ گروه رقابت‌ها تعیین شوند. روسیه میزبان این رقابت‌ها در گروه نخست پیکار خواهد کرد و تیم آلمان در گروه F. دیگر تیم‌های سرگروه عبارتند از: تیم پرتغال در گروه B، تیم فرانسه در گروه C، تیم آرژانتین در گروه D، تیم برزیل در گروه E، تیم بلژیک در گروه G و سرانجام تیم لهستان در گروه H.

شاید دشوار بتوان گفت که کار و شانس صعود چه تیمی در چه گروهی سخت یا ساده است. اما، ترکیب تیم‌ها در هر گروه می‌توانند راه صعود به دور بعد را بگشایند یا سد کنند. تیم ایران با حضور در گروه B با تیم‌های اسپانیا و پرتغال هم گروه است. تیم دیگر این گروه مراکش است. به این ترتیب ایران برای صعود به دور بعد با دشواری‌های بسیاری روبه‌رو خواهد بود.

بسیاری از کارشناسان فوتبال خوش داشتند که ایران با تیم‌های آمریکای جنوبی هم گروه شود. تجربه دیدار خوب ایران در برابر آرژانتین پشتوانه چنین نظری بود. تیم‌های اروپایی، تیم‌هایی هستند که بر روی بازی سریع و توپ محور عمل می‌کنند و تیم‌های آمریکای جنوبی، بر روی مهارت‌های فردی ستاره‌های خود.

اما قرعه ایران را به گروهی فرستاد که با دو تیم توانمند اروپایی روبه‌رو شود. گذشتن از سد مراکش در این گروه، گرچه ناممکن نیست، اما وجود اسپانیا و پرتغال شانس صعود ایران به مرحله بعدی را کاهش خواهد داد.

در گروه F، آلمان با سه تیم سوئد، کره جنوبی و مکزیک هم‌گروه شده است. دیدار نخست آلمان در این رقابت‌ها با تیم مکزیک خواهد بود که عبور از سد آن کار ساده‌ای نیست. با حضور سوئد در این گروه، شاگردان یوآخیم لوو می‌بایست خوش بدرخشند تا به دور بعد صعود کنند.

در گروه G تیم بلژیک با تیم بریتانیا هم‌گروه شده است. با حضور پاناما و تونس در این گروه، شانس صعود این دو تیم تقریبا قطعی به نظر می‌رسد. در گروه C نیز گرچه فرانسه و دانمارک حضور دارند، اما عبور از سد پرو و استرالیا برای این دو تیم اروپایی نیز دور از انتظار نخواهد بود.

روسیه  در گروه A با هم‌گروه شدن با تیم‌های عربستان، مصر و اروگوئه کار دشواری برای صعود به مرحله بعدی نخواهد داشت و در گروه H لهستان نیز با تیم‌های کلمبیا، ژاپن و سنگال باید رقابت کند. بنابراین می‌توان گفت که کار روسیه و لهستان ساده‌تر از چالش سایر سرگروه‌ها خواهد بود.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
چشم #اسفندیار #استعمار در #ایران ، #اسلام است! گفتگوی دیدنی دیشب #منصور_اسانلو و #موتا

گفتگوی دیدنی دیشب #منصور_اسانلو و #موتا در تلویزیون اندیشه اختصاص داشت، به اصالت فعالیت حزبی در زندگی پارتی‌ها و وحشت اسلام از زندگی جمعی ایرانیان بحث موتا از دقیقه دهم آغاز می‌شود و در آن پایه‌های دوام جمهوری ایران‌فروشی اسلامی مورد حمله قرار می‌گیرد.

خبر
شصت‌و‌یکمین دادگاه حمید نوری؛ بازگشت «مینی‌بوس‌های خالی» پس از اعدام زندانیان بسیار دردناک بود

شصت و یکمین جلسه دادگاه حمید نوری، متهم به مشارکت در اعدام های تابستان ۶۷ زندان گوهردشت، روز دوشنبه چهارم بهمن ۱۴۰۰ با جلسه نخست شهادت امیرهوشنگ اطیابی، زندانی چپ نجات یافته از آن اعدام‌ها، برگزار شد. امیرهوشنگ اطیابی که دانشجوی اخراجی سال ۱۳۵۹ بود، در اسفند سال ۱۳۶۲ به …

خبر
توییت شکوفه آذرماسوله زندانی سیاسی سابق به مناسبت آزادی #آتنا_دائمی

 آزادیت به شادی همرزمم هم بندی ام ، هم سنگرم خوش آمدی به زندان بزرگتر … حتی اگر دلیل آزادیت نمایش و شوی #دیکتاتور_حقیر برای برجام شان باشد بعد از هفت سال حبس آزادیت مبارک مان باشد گل دختر ….. از من می پرسی چرا سنگر می‌سازیم سنگر ما، فریاد …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: