قطعنامه پایانی همایش مشترک بزرگداشت اول ماه مه، روز جهانی کارگر

قطعنامه پایانی همایش مشترک بزرگداشت اول ماه مه، روز جهانی کارگر با حضور نمایندگان دهها گروه و‌ تشکل، بهمراه چندین شخصیت سیاسی، مدنی و علمی شامل، سندیکاها و تشکلهای کارگری، کانون‌های صنفی، بازنشستگان و گروههای پشتیبان مطالبات کارگران و زحمتکشان، مدافعان حقوق بشر و جنبش برابری طلبانه زنان میهن.

«روز جهانی کارگر»، روز همبستگی بین‌المللی کارگران جهان و زحمتکشان کشور عزیزمان ایران، فرخنده و گرامی باد.

ما مردم ایران، روز یازده اردیبهشت برابر با اول ماه مه، روز جهانی کارگر را امسال در شرایطی برگزار میکنیم که با بحران مرگبار کووید 19 روبرو هستیم. در این میان کارگران، زحمتکشان و فرودستان، بدلیل ماهیت ضد کارگری، ضد مردمی و ناکارآمدی رژیم اسلامی، در وضعیت بسیار وخیم‌تری نسبت به مردم سایر نقاط دیگر جهان، قرار دارند.
رژیم اسلامی با ممنوعیت خرید واکسن و دیگر کارشکنی های عامدانه می‌کوشد با بحران آفرینی‌ها، تنها منافع قشر دزد و فاسد حاکم و گروه‌های خاصی از بدنه حاکمیت را تامین کند. در حالیکه برخی از کشورهای جهان در حال به پایان بردن اجرای پروژه واکسینه کردن رایگان مردم خود میباشند، اکنون اکثریت شهرهای ایران جزو مناطق خطر محسوب شده و برنگ قرمز و سیاه درآمده اند. آمار مرگ و میر ناشی از کرونا نیز در این قسمتها وارد ابعاد هولناکی شده است.

از سوی دیگر فقر، فساد، بیکاری و هزینه های کمرشکن معیشتی، اکثریت مردمان ایران را در یک بحران بی سابقه و عمیق اقتصادی فرو برده و جانشان را به لبشان رسانده است.

با اینهمه کارگران، مزدبگیران و زحمتکشان در تمامی شهرهای میهن اشغالی، در این یکسال اخیر تلاش کرده اند با تمام توش و توان، مبارزه‌ ای بی امان را در سخترین شرایط به پیش ببرند، که در این میان می توان بطور ویژه از مبارزات خستگی ناپذیر کارگران صنعتی، حمل و نقل و بازنشستگان یاد کرد. باید خاطر نشان نمود که در این پیکار دلیرانه، معلمان، مالباختگان، دانشجویان و شیرزنان دلاور نیز به اشکال‌ و طرق مختلف، دوش بدوش کارگران، حرکات اعتراضی و مبارزات آزادی‌خواهانه خود را برای احقاق حقوق عادلانۀ خویش به پیش برده و مخالفت خود را با سیاست‌های سرکوبگرانه و چپاول گرانه ی حاکمیت ضد کارگری و ضد مردمی ولایت فقیه، نشان داده اند.
با مروری کوتاه به کارنامه سیاه و خونین این رژیم ضد بشری و ضد ایرانی که زیست بوم و مشاغل را از بین برده است، اکنون دیگر غالب ایرانیان به این حقیقت پی برده اند که تنها راه رهایی، وحدت و همبستگی ملی برای برکناری این نظام تبهکار اسلامی است.
کارگران، حقوق بگیران و ستمدیدگان دادخواه ایران زمین با هر عقیده، ناچارند برای ادامه زندگی و حفظ ایران در یک اتحاد و همبستگی ملی گرد هم آیند.

در شرایطی که رژیم اسلامی در چنبرۀ بحرانهای فزایندۀ داخلی، منطقه ای و جهانی دست و پا میزند، ما شرکت کنندگان در این همایش، همصدا با کارگران، مزدبگیران و فرودستان سازمان‌یافتۀ ایران، که زنان آگاه و مبارز در پیشاپیش آنها قرار دارند، در امتداد کارزار «نه به جمهوری اسلامی»، از همه ایرانیان می خواهیم که در انتصابات ۱۴۰۰ شرکت نکنند.
ادامه گفتمانها و همکاری های همه نیروهای دمکرات و آزادیخواه، با شعار فراگیر «بهم بپیوندیم، نه به ما بپیوندید»، میتواند دروغ بزرگ اتاقهای فکر رژیم اسلامی، مبنی بر نبود یک آلترناتیو سراسری و دمکراتیک را افشا نموده و برای همیشه به آن پایان دهد.
این همایش پشتیبانی کامل خود را از تمامی اعتراضات و اعتصابات زنان و مردان ایران زمین، کارگران، مزدبگیران و زحمتکشان را در روز کارگر و دیگر روزها، اعلام مینماید.

نه به رژیم ضد کارگری، ضد انسانی و ضد ایرانی حاکم

پیش بسوی آزادی، برابری، دمکراسی و شادی همگانی در پرتو وحدت ملی

#خبرگرصدای بی صدایان وتمامی ستمدیدگان دادخواه
ارتباط با ادمینها(,عکس ها و ویدیوهای خود را برای انعکاس از این جا
با ما در میان بگذارید.)
@mansoor1999 https://t.me/khabargar

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: